Ľudia, ktorí nie sú zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19, sú v ohrození života, varoval v piatok (19. 11.) v pravidelnom rozhovore pre verejnoprávnu rozhlasovú stanicu Kossuth Rádió predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.
„Dostávame správy o zlej situácii celých rodín,“ dodal premiér, ktorý napriek tomu, že povinnosť nosenia rúška v interiéroch nariadila vláda až od soboty (20. 11.), absolvoval rozhovor s prekrytými hornými dýchacími cestami.
Podľa jeho slov aj tí, čo odmietajú vakcínu, prídu na to, že buď sa zaočkujú, alebo zomrú. „Aktuálne silnie štvrtá vlna koronavírusovej pandémie, to najťažšie obdobie ešte len prichádza. Počty infikovaných budú stúpať, vírus môže nakaziť každého. Nie je však jedno, s akými následkami,“ zdôraznil Orbán s poznámkou, že piata vlna pandémie nebude vtedy, ak sa každý zaočkuje.
Premiér pripustil, že v decembri už bude možné s povolením rodičov očkovať aj deti vo veku od piatich do 12 rokov.


