nic nevyhral.
ak je to take lahke, tak to najdes aj ty....:)))))))))
takze, kolko a kedy ??
nic nevyhral.
ak je to take lahke, tak to najdes aj ty....:)))))))))
takze, kolko a kedy ??
je nenosenie ruska trestny cin?
Podľa čl. 120 ods. 1 Ústavy SR môže vláda na vykonanie zákona a v jeho medziach vydávať nariadenia. Vláda je oprávnená vydávať nariadenia na vykonanie zákona aj bez výslovného zákonného splnomocnenia. Vláda však nemôže vydávať nariadenia s mocou zákona, tj. novo upravovať spoločenské vzťahy doteraz právom neupravené. Nariadenia vlády majú obsahovať len ustanovenia na vykonanie konkrétneho zákona. Nariadenie vlády sa musí vyhlásiť spôsobom, ktorý ustanovuje zákon.
Podľa čl. 123 Ústavy SR môžu ministerstvá a iné orgány štátnej správy na základe zákonov a v ich medziach vydávať všeobecne záväzné predpisy, ak sú na to splnomocnené zákonom. Tieto všeobecne záväzné právne predpisy sa označujú ako vyhlášky, opatrenia a výnosy. Na rozdiel od nariadení vlády, vyhlášky, opatrenia a výnosy môžu ministerstvá a iné orgány štátnej správy vydávať len vtedy, ak ich NR SR v zákone výslovne splnomocnila vydať všeobecne záväzný právny predpis na vykonanie zákona.
ale ba.
tak bud konkretny
Podľa čl. 120 ods. 1 Ústavy SR môže vláda na vykonanie zákona a v jeho medziach vydávať nariadenia. Vláda je oprávnená vydávať nariadenia na vykonanie zákona aj bez výslovného zákonného splnomocnenia. Vláda však nemôže vydávať nariadenia s mocou zákona, tj. novo upravovať spoločenské vzťahy doteraz právom neupravené. Nariadenia vlády majú obsahovať len ustanovenia na vykonanie konkrétneho zákona. Nariadenie vlády sa musí vyhlásiť spôsobom, ktorý ustanovuje zákon.
Podľa čl. 123 Ústavy SR môžu ministerstvá a iné orgány štátnej správy na základe zákonov a v ich medziach vydávať všeobecne záväzné predpisy, ak sú na to splnomocnené zákonom. Tieto všeobecne záväzné právne predpisy sa označujú ako vyhlášky, opatrenia a výnosy. Na rozdiel od nariadení vlády, vyhlášky, opatrenia a výnosy môžu ministerstvá a iné orgány štátnej správy vydávať len vtedy, ak ich NR SR v zákone výslovne splnomocnila vydať všeobecne záväzný právny predpis na vykonanie zákona.
ktore tam vyhral?..kolko??...
Čl. 120
(1) Na vykonanie zákona a v jeho medziach môže vláda vydávať nariadenia.
(2) Ak tak ustanoví zákon, vláda je oprávnená vydávať nariadenia aj na vykonanie Európskej dohody o pridružení uzatvorenej medzi Európskymi spoločenstvami a ich členskými štátmi na strane jednej a Slovenskou republikou na strane druhej a na vykonanie medzinárodných zmlúv podľa čl. 7 ods. 2.
(3) Nariadenie vlády podpisuje predseda vlády.
(4) Nariadenie vlády sa musí vyhlásiť spôsobom, ktorý ustanoví zákon.
zakon nie, vyhlaska ano, aj nariadenie...
(2) Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.
(3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá
Čl. 13
(1) Povinnosti možno ukladať
a) zákonom alebo na základe zákona, v jeho medziach a pri zachovaní základných práv a slobôd,
b) medzinárodnou zmluvou podľa čl. 7 ods. 4, ktorá priamo zakladá práva a povinnosti fyzických osôb alebo právnických osôb, alebo
c) nariadením vlády podľa čl. 120 ods. 2.
(2) Medze základných práv a slobôd možno upraviť za podmienok ustanovených touto ústavou len zákonom.
(3) Zákonné obmedzenia základných práv a slobôd musia platiť rovnako pre všetky prípady, ktoré spĺňajú ustanovené podmienky.
(4) Pri obmedzovaní základných práv a slobôd sa musí dbať na ich podstatu a zmysel. Takéto obmedzenia sa môžu použiť len na ustanovený cieľ..
co?....co zas trepes??...sa spamataj
takze ako?...je nenosenie ruska trestny cin?
mozes sa jej spytat, lezi v slavicom udoli. nezabudni kvety.
aj tvoje deti su spinavi fasisti?
dule, mater je na teba hrda, ze si fasista?,....
je nenosenie ruska trestny cin?..odkedy??..
a co by mal vyhrat?....na zaklade coho?...
„Pozvánky som nepreberal, lebo keď som išiel na poštu a nenosím rúško, lebo nemám takú právnu povinnosť, tak ma na poštu nepustili,“ spresnil. Harabin
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))
no tak daj dalsich 5 mojich nickov...som zvedavy ..
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))
tatranec66??....sklamem ta, ale nieje to moj dalsi nick....
ale mohol by si to teda zverejnit...co ti v tom brani?....
ty si teda pekne mimo
kazdy jeden sudca, ktory dovolil Herobinovi vyhrat sudny spor, bol Herobinom povyseny...kto bol proti nemu, toho nicil cez disciplinarky....taka je realita...
vies, Herobinovi odklepnut 150tisic za "urazku" a odklepnut obeti nasilia 3tisic eur, to je take herobinovske..
netrep hluposti. iba sa strapnujes
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
.
a kolko sudcov si tym polepsilo, ked mu dali zapravdu....ze?
ano, nepojde, v tomto pripade je to priestupok.
mna by zaujimalo, kolko trestnych oznameni podal Herobin na postarky, ktore mu branili k vstupu do budovy a tym teda mali porusit jeho ustavne prava. co mylsite, ake odskodne dostane od Slovenskej posty?
Odporúčame