TAK..., spravne, proti bolsevikom vsetkymi prostriedkami !!!!!!!
TAK..., spravne, proti bolsevikom vsetkymi prostriedkami !!!!!!!
Ja mam pocit, ze Glvac a spol si uz z naroda fakt robia velkuuu p***u. Glvacove vysvetlenie o "kontrole tretej strany nad komunikaciou s Alenkou" ma zopar nejasností. Pokial NAKA alebo SIS vedeli o takejto komunikacii a Glvac to teda robil pre nich ako sluzbu, tak nebolo by logicke, aby NAKA a SIS si takehoto cloveka chranila, strazila a bola mu vdacna? Preco by takehoto cloveka ohrozoavli (obvzlast tak vysoko postaveneho cloveka...) s unikom informacii. Neverim, ze sa do vysetrovacej miestnosti vkradol nejaky rádový policajt a vyniesol na svetlo bozie prepis komunikacie glvaca s Alenkou s cielom ho znicit.
By ma zaujimalo, co Glvacovi povedala jeho partnerka, ked jej vysvetloval tieto smsky tak, ze to vlastne robil pre policiu. Typijem ze mu jednu dobrú prij***la :-DDDDDD
do teraz som motorku pouzival na vikendove pobavenie, tusim ze motorku povýšim na riadny bratislavsky dopravny prostriedok.
Nemam problem s obmedzeniami, pokial viem, ze sa hlavne nieco robí a navyše tá práca bude mat aj realny prinos.
Vallo povedal, ze uz sa mohlo pracovat pol roka, ale niekto si nechcel pokazit volebny image a takto to tu funguje stale, co na tom ze v konecnom dosledku si to odnesu obyvatelia, hlavne ze Nesrovnal mal dobru kampan....
Latta??? To tam isiel ten pravý....
Zrejme disident-komunista chce zvratit kormidlo dejin a dufa ze jeho cinom nastartuje nefalsovanu rolnicko-robotnicku revoluciu.
Česť...
...otazka je ci ten cinsky ekonomicky uspech je dostupny vsetkym rovnako, alebo aspon ci maju jednoduchi cinania aspon teoreticku sancu sa podielat na takomto uspechu. Cina sa ako jedina krajina na svete najviac priblizila k orwelovskemu štátu. Boduju ludí, /platis dane, dopravne priestupky, clen-neclen strany, dokonca body mas aj za to k akej mensine patris.../
Cina je dinasticko-kapitalisticky a komunisticky hybrid.
Ano to je pravda, ze komousi potrebovali "postrčiť" ludí s cielom zvrhnutia vlastného rezimu, nakolko vsade naokolo uz vlastne komunizmus neexistoval.
Ale len na dovysvetlenie, nebolo to kvôli tomu, zeby nahodou ludia milovali komunizmus. My sme mali svoj velky vzdor a aj jeho potrestanie v 68´, ludia/spolocnost este stale boli velmi opatrni pri prerzentacii akehokolvek odporu. Predsalen sa inak protestovalo v krajine kde boli ruske vojská a kde neboli....
Je velmi otázne ci takyto druh protestu by mal byt dávaný za priklad (netvrdim ze sa tak deje v tomto clanku). Na druhej strane je to jedna z udalosti, ktore zarezonovali vtedy a aj dnes. Tyzden "palachyády" vyvrcholil 17. Nov.89´.
Je velmi zaujimave, ze v celom Vych bloku uz defacto komunizmus padol, len u nas ludia nevedeli sa zmobilizovat, az kym to nezacalo spomienkami na Palacha.
To je asi podobný nadpis ako ked napíšu, ze vo VB policajti rozbili gang Slovakov, ktori obchodovali s bielym masom, prevadzkovali novodobe otroctvo a nezletilych a hendikepovanych nutili k žobraniu...
Aj ked niekto zastava ine nazory ako niekto iny, tak to sa ma vzdy riesit v diskusii. tento utocnik je presne rovnaky zbabelec a nabozensky vypatlanec, ako vsetci tý islamski teroristi proti ktorym paradoxne asi vystupoval...
Uprimnu sustrast pozostalym...
...tak to dufam ze takto sa nespravam k mojmu okoliu, aj ked clovek nikdy nevie :-PP
..ani sa nesnaz mu to vysvetlovat, takto hlboko sa on urcite ani nevie zamysliet ;-))
Proti ZSSR bola vtedy cela medzivojnova Europa, vnimali ZSSR ako civilizacnu hrozbu voci tradicnej, krestanskej Europe. len stastna nahoda a vyvoj osudu postavil ZSSR na vytaznu stranu. Takze SK ze bojovalo proti ZSSR nezmamena nic ine, ako ked dnes sme sucastou boja proti terorizmu (aj ked je urcite pritiahnute za vlasy porovnavat tieto dve voci). Dokonca Churchil kratko po dobiti Berlina chcel pokracovat v ťažení proti Kremlu (argumentoval tym ze Rusi su uz vycerpaní ale hlavne USA uz mala atomovu bombu, zatialco Rusi ju este len vyvijali).
Slovensku hrozilo vyhladenie? SK by neplatilo reparacie, lebo podla medzinar prava SK ani nebolo mocnostami uznane (okrem statov OSI)
SNP nas nikam nezaradilo, iba ak tak sposobilo utrpenie, vrazdenie a nic nevyriesilo. Pri prvej moznosti vsetci "povstalci" utiekli domov.
...aj ked nechcem aby to vyznelo dehonestujuco pre Sagana, velmi si ho vazim, sikovny sportovec - osobnost. Ale do tejto desiatky nepatrí...
Ja osobne typujem suboj o naj Slovaka medzi Sturom a Stefanikom ;-)
...ale kto vie, mozno Slovaci prekvapia a posunu do boja o prve miesto Husaka, Gabcika so Saganom
:-DDDDDD
Cyril a Metod... ich jedinou zasluhou bolo, ze sa im podarilo vybojovat a schvalit vo Svatej stolici ako treti liturgicky jazyk starosloviencinu s hlaholikou, aby aj Slovania (v tej dobe z velkej casti este pohania) mohli porozumiet písmu svatemu. Ale nepodarilo sa im zapadnych Slovanov prekonvertovat na pravoslavie východneho obradu. Takisto nepriniesli ako prvi Pismo svate. Prvi boli Frankovia na nasom uzemí, ktori postavili aj prve kostoly.
Takze C a M urcite boli dolezite postavy a dokazali vela ale ci to boli zrovna slovenské osobnosti, tak to fakt neviem.
Ale taketo ankety su velmi dobre prave aj kvoli takejto diskusii, aby sa takpovediac vyjasnili dejiny.
Gabcik? To bol ten, kvoli ktoremu nacisti vyvrazdili Lidice a Ležáky??? To bol ten, ktory plnil sny Benesovi, ze aby aj Cesi mali nejaky zaznamenany "historicky vzdor"?? Isli do atentatu, aj ked vedeli aka odplata za to hrozi???
Velikán národa sa posudzuje dufam podla inych kritérií....
Husak, bol kovaný bolševik, ktory veril v tento zločinný system do konca zivota!!! Je len na velku hanbu MČ Bratislava-Dubravka, ze tam maju pamatnu tabulu tomuto normalizatorovi, ktory nemal problem s okupacoiu nasej vlasti. Kratko po vypuknuti tzv. SNP sa Husak v Kosickom programe vyjadril za pripojenie Slovenska k ZSSR a vytvorenie Slov. sovietskej socialisticke republike.
Ano, za jeho normalizacie sme nadobudli federalne usporiadanie (zakladny predstupen k samostatnosti), ale je velka otazka, ci to bolo len jeho zasluhou? Pocas uvolnenych 60´rokov, tema federalizacie bola latentnou temou neustale.
Ludia ako Husak (nefalsovany bolsevik!!!), si nezasluzia ani len náznak glorifikacie!!!!!
Tak Japoncom stale okupuju ich Severne ostrovy (Kurilske) a Aljaska je tiez chranena protiraketovym dazdnikom asi nie len tak zo srandy...
Odporúčame