Europania maju svoj osud vo svojich rukach. Ale to nie vdaka Merkelovej, ale vdaka zahranicnej politike, ktoru ide Trump zaviest.
Europanom totizto nic ine neostava, ako konecne zacat riesit veci vlastnymi silami :-))
a to je pozitivne.
Europania maju svoj osud vo svojich rukach. Ale to nie vdaka Merkelovej, ale vdaka zahranicnej politike, ktoru ide Trump zaviest.
Europanom totizto nic ine neostava, ako konecne zacat riesit veci vlastnymi silami :-))
a to je pozitivne.
...ale toto co si napisala ja nerozporujem. Len neviem co to meni na veci, ze nechal odstranit vsetkych svojich spolubojovnikov z 90´. Kadyrov je podporovany financne Moskvou, aj to je pravda. Ale za to, ze Kadyrov drzi politiku Moskvy (to je pochopitelne), ale k tomu este plni aj spinavu pracu vrazdy, unosy, vydieranie...
to je vsetko ;-)
Čím viac týchto islamistickych parchantov eliminujú, tým bude svet krajší. A je jedno kto ich prenasleduje.
Akurát pri Kadyrovi mi nedá neokomentovat tohoto "pána s pevnými zásadami". So svojim otcom v 90' bojoval proti Rusom spolu so svojou druzinou. Vtedy to bol viac nacionalistický boj, ako islamistický. Neskôr, ked sa dohodol s Rusmi, nechal tajne povrazdit celu svoju partizansku druzinu. Dodnes plní zvrátené ulohy z Kremľa., ked cecenskí zoldaci pod kremelskou vlajkou pachaju ohavnosti podľa objednávky. Naposledy na UA.
Ty si kompletne mimo, určite s tým niečo rob!!!!!! Toto co si sem dal je uz príliš aj na tie ultraputinisticke weby :-)))))
Chruscov nebol Ukrajinec, ale Rus z Kurskej oblasti, ktorý vyštudoval na UA a neskôr bol do Kyjeva vyslaní Kremlom.
Chruscov vyhnal Rusov do gulagov, trpeli pod KOMINISTIKYM KYJEVOM :-DDDD Zásada znie, feťácke drísty sa nekomentujú...
Európsky súdny dvor rozhodol...- to neviem. Daj link, to ma zaujíma.. ;-)
Ja neviem kto tu okupuje protiprávne cudzie územie? Ja neviem kto vyhlásil doktrinu, kde žije Rus, tam je Rusko...
Trochu sebareflexie milý Daix by neuskodilo...
Smolnik, nemám problem s tebou debatavat, pokial sa zacnes aspon trochu slusnejsie správať.
Uvidíme, co teraz dáš... ;o)))
A nočná mora kremelskych slnieckarov ...
...ako každá iná veľmoc, včetne tej Uralskej... Presne cez kopirák.
Nech tam moc vela vecí nesťahujú, lebo príde cas, ked pôjdu od tial svinskym krokom spat za Ural. Nech nemajú vela práve s balením svojich kufrov ;o)))
Politbyro strany odhlasovalo a schválilo, prednieslo tento návrh Predsednictvu Najvyššieho Sovietu a ten tiez schválil. Ked si zoberiem, ze politbyro v tej dobe rozhodovalo jednoduchou väčšinou a nie diktatom jednej osoby, no tak si neviem pomôcť, ale paradoxne to bolo asi najdemokratickejsie rozhodnutie v dejinách Ruského carstva, ZSSR a "moderného" Ruska dohromady :-))))
Áno máš pravdu. Ale na veci to nic nemeni, ze Chruscov v tej dobe nemohol nic svojvolne darovat. Krym bol prilcleneny na základe rozhodnutia politbyra strany. Vtedy tam rozhodovali siesti členovia a to rovnocenne. Kto riadil stranu, riadil stat. Netreba si robit žiadne iluzie o sovietskom parlamente., zrovna tak ako o dnešnej ruskej Dume...
"...kým bude UA súčasťou ZSSR" , to je len tvoje zbožné želanie, ze takéto niečo bolo súčasťou dohody. Nic take tam nebolo, neklam!! Ved ZSSR bolo na vecne časy a nijak inak...:-))))
"...Chruscov tak ucinil..."- neucinil. Ucinilo tak najvyššie Politbyro pozostavajuce zo šiestich rovnocennych členov, Nikita bol len jeden z nich, tak neklam!!!
Po smrti Stalina vládol v ZSSR tzv. "Najvyššia šestka"-Politbyro Najvyššieho Sovietu. Tento orgán okrem predsedníctva mal aj zakonadarnú funkciu (presne ako dnes, Putin je prezident, môže dávať návrhy do Dumy, ale ma aj zakonodarnú funkciu). Čiže neplatí žiadne tvoje "dejure".
Najvyššia šestka (ktorej rádovým členom bol Chruscov) spolocne odsuhlasila admin.pripojenie Krymu k UA. Čiže žiadny tvoj "Chruscov daroval..."
Inak proti tvojmu zvyšnému historickemu exkurzu nemám nic ;-)))
1 - nie som Klintoid
2 - byt Američanom asi tiez volim Trumpa
3 - aj napriek bodom 1 a 2, som mierne nervózny z toho, ako bude jeho zahraničná politika vyzerať.
...ešte ze si ma ukludnil, vdaka za týždenný žurnál z Východu. :-DD
...tak co sa týka Trumpa, to som zvedavý ako sa tento pán vyfarbí. Možno to celé bude uplne inak, ako si myslíš... Obklopil sa tak rozdielne zmyslajucimi ľudmi, ze pozorovať jeho zahraničnú politiku bude vskutku zaujímavé ;-)
V podstate máš pravdu, až na to ze UA nezrusila tento štatút svojvolne. Po rozpade ZSSR, Krymsky parlament mal odhlasovat zotrvanie autonomneho štatútu, ale on tak neurobil, takze stal sa súčasťou UA.
Nech dá Voloďa radšej ľudom na Kryme nažrať, nech zabezpečí elektriku a hlavne nech postaví konečne most na Krym, aby konečne prestali banditi na východe UA snívať o spojení RF s Krymom po súši. A nech to spraví hlavne skôr, ako o ten Krym príde, ten moment sa uz blíži!!!! :-))))
Smolnik, nechajme to na ruskej verejnosti a na pozostalych..., oni ked začnú dávať nepríjemne otázky, Kremel v snahe nenechat nic na náhodu začne sa úlisne krutit... A hned následne, podľa zauzivaneho scenára sa podarí ruskej armáde "nejaky prelomový úspech" :-)))
Poškodené klapky by nemali byt príčinou pádu lietadla. A to dokonca ani ked ide o rusky TU-154. Piloti su bežne cvičení na to, aby si poradili s takouto mechanickou poruchou, ktorá inak je dost bežná.
Skôr mám pocit, z toho co som o tom prečítal, ze lietadlo malo problem s pretazenim. Bude zaujímavé počúvať, ako sa Kremel bude snažiť krútiť, vyhýbať, zatajovat to, co vskutocnosti bolo na palube stroja. Lebo potom to bude Kremel a Putin ten, co nesie priamu zodpovednosť za tuto tragédiu....
Odporúčame