Komunistom po celom svete prajem co najviac takychto uspesnych plenárnych zasadnutí ;o)))))
Komunistom po celom svete prajem co najviac takychto uspesnych plenárnych zasadnutí ;o)))))
...chod volit, ked sa niekto nepáči v našej politike!!!
V Rusku by ti voľby boli, tak na dve veci ;-))
Prezidentova kancelária v RF, ma najviac zamestnancov v celej ruskej štátnej správe. Putin drží všetko vo svojich rukách, vymenuva sudcov, prokurátorov, kandidáti na gubernatorov v jednotlivých federálnych samospravach síce vzídu z volieb, ale Putin schvaľuje tieto mená ešte pred samotnou voľbou v parlamentoch. Putin ma dokonca zakonodarnu moc. Duma je tam v podstate na okrasu. Hovorí sa, ze Ivanov je/bol druhý najsilnejší muž v RF. Určite vplyvnejsi ako Medvedev... Je to taká Uralsko azijska oligarchická demokracia, ktorá teraz zvádza vojnu na svojich západných hraniciach a pokúša sa export tohoto "Ruského dejinného vydobitku" spoločenského zariadenia.. :o)))) Ukrajincom držím palce v ich rezistencii...!!!!
Na dobrú náladu chodím sem čítať kremelské slniecka :-)))
Zaujímavé je, prečo sa stal Aksionov lídrom Krymu?? Neonacista, barový bitkar a vyhadzovac na diskoteke, člen miestnej mafie. Neskôr líder ani nie 2%nej politickej strany. Krymcania si ho museli hodiť do gúglu, aby vôbec vedeli koho im nadiktoval liliPutin. Žiadna politická strana(oficiálna, nemala nezávislosť Krymu v programe!!! A ked uz aj bolo zvolane referendum, ktore samo o sebe bolo protiustavné, no tak prečo Aksionov nesuhlasil s dohľadom OBSE??!!! S tými 80% by som sa až tak neohanal, tajtrlík ;o))
Dôvod "diverznej akcie" nebude spôsobený náhodou tým, ze ludia na Kryme sa cítia byt kontrolovaní, zastrasovaní miestnou kremelskou mafia lobby, ludia cítia nedostatok tovaru. A tak pred septembrom, presne podľa Putinovej politiky, treba pripomenúť ľudom, ..."pozor spoluobcania, za hranicami dýcha ukrofasisticka hydra", tak posluchajte!!! ;-)))))
1954, rozhodnutím Najvyššieho Sovietu bol Krym pricleneny do UA SSR.
V tej dobe, po smrti Stalina, ZSSR bolo niečo vyše roka vedené tzv špeciálnym výborov povereníkov (bolo ich šesť) medzi nimi aj Chruscov. Takze, keby sme to chceli "pritiahnuť za vlasy", tak môžeme povedat ze v tej dobe to bolo najdemokratickejsie vedenie...
...ja len reagujem na Skorpiona, ktory zrovnava hraničné ostnate droty za bolsevika, s dnesnou ochranou hranic. Ten najpodstatnejsi rozdiel je v tom, ze bolsevici branili vlastnym obcanom vycestovat, kdežto SK dnes vo vacsine pripadov brani uzemie pred nelegalnym vstupom.
Hmmm mas pravdu, s drobnym rozdielom, ktory ti asi usiel. V dnesnej dobe, pokial niekto nelegalne prekroci hranicu, na 95% je to bud paserak, zlocinec, nelegalny migrant...
Za bolševika na to, aby si nedostal povolenie na vycestovanie stacilo, aby niekto z tvojej rodiny bol rezimu nepohodlny (nevhodny, protirezimovy pôvod, clen disentu...). Principialne bolsevici znemoznovali cestovat ako sa len dalo, minimalne to komplikovali ako sa len dalo...
Neviem ako je velmi realne zacatie trestneho stihania tychto komunistickych zlocincov a uz vobec som si neni isty pravoplatnym odsudenim. Je to davno, pohranicnici sa riadili platnymi predpismi atd..., aj ten general bol dokonca viazany zakonmi schvalenymi KSC. Nic to vsak na veci nemeni, ze to bol zlocinny rezim, ktory ma na svedomi vela ludskych zivotov. Pripominajme si to, aby hlavne nasi nostalgicki neobolsevici boli konfrontovani s realitou tej doby.!!
Myslíš ten "akože puč", ktorý bol taaak okato bezzubý..a neškodný????
Tisíce pozatvaranych ľudí, demokratov, to je to co puč priniesol Erdímu.
Erdoganovi prestane byt do smiechu, ked mu jeho kamoš Putin, ako odmenu za znovunajdené partnerstvo, ponúkne členstvo v jeho super spolku Ruskoazijskeho trhu voľného obchodu :-DDDD
Článok je tuším o nových kámošoch z Petrohradu, či??:-)))
Akoby ich jedna mater, euro-azijska, mala....
Nepleť si dojmy s pojmami. Hlavnou motiváciou, prečo UA sa vzdala hlavic bola akceptacia UA hraníc všetkými mocnostami vrátane RF. Tak sa aj stalo podpisom Budapestianskeho memoranda. UA bez hlavíc bola v zaujme ako Západu tak aj RF.
Černobil - EU komisia do teraz vyplatila sumu 470 mil € a zaviazala sa vyplatiť ešte 110 mil €.
Si KLAMÁR, ktorý je ešte k tomu aj lenivy si niečo vygúgliť pred tým, než sem niečo napises!!!!!!!!!!!!!!!
Putin urobil len to, co vždy diktatorom pomohlo. Napadol UA a drží ju v patovej situácii cez nepokojny Donbas. Preto LLR a DLR nebolo uznané Ruskom. Oni ich potrebuju mat v UA, ako vred a tak destabilizovat ekonomiku a spoločnosť tak, aby UA nebola zaujímavá pre EU. A treba povedat, ze to sa Putinovi darí. Ďalej, vytvoril vonkajšieho nepriateľa v podobe prehniteho Západu, ktorý chce okupovat maticku Rus, aj to sa mu podarilo. V podstate cieľom je, aby Putin ostal co najdlhšie pri moci a s ním aj jeho oligarchovia zoskupení okolo polotajneho spolku OZERO, ktori vlastnia 90% RF. Tu nejde o východ/Západ, tu ide ako vždy o prachy
Tak tomuto exkurzu do histórie uz vôbec nerozumiem, ze co týmto chces povedat.
Ešte raz: RF aj UA mali podpísané dohody o plnení konvergencnych kritérií vstupu do EU. Obe krajiny postupovali v zhode. To, ze po vypuknuti konfliktu medzi RF a UA, EU odstavila RF mimo tento proces je snáď logické. A prečo musel vzniknúť cely tento problem? Putin v určitom momente sa rozhodol vybudovať svoju vlastnu regionalnu "EU", ktorá v podstate ma geografický kopírovať krajiny ZSSR, akurát názov je vznesenejsi, Euroazijsky trh voľného obchodu. Tento projekt samozrejme nemá zmysel bez UA, zo strategického a ekonomického dôvodu. A tak bol vyvinutý tlak na Janukovica aby zmluvu nepodpísal. Tu nejde len o UA, ale aj o politické body pre Putina v RF. Faktom je ze Euroazijsky trh je prepadak. Je tam zopár štátov a aj to pod natlakom!! UA by sa stala členom EU a nedajbože by sa jej začalo viac dariť ako RF, no tak Putin ma co robit aby nemal Majdan na Červenom námestí.
Teraz trochu nerozumiem. Takze Putinovim cieľom bolo vytvorenie a prepojenie dvoch trhov EU a Euroazijskeho trhu voľného obchodu? Potom prečo Janukovic (Putinov tieň) odmietol podpísať asociacnu dohodu s EU pod natlakom Putina, vyvolal tak revoltu v uliciach a tým zmaril tento jeho strategicky plán?? Takto Putinovi ostal iba okyptený projekt Ruskoazijskeho trhu voľného obchodu s takými členmi ako Bielorusko, Kazachstan, Turkmenistan a neviem kto ešte...
TTIP- neochota podpísať TTIP zo strany EU, bol jedným zo skrytich dôvodov Brexitu. Briti tlačili na podpis. Takto to urobia mimo EU, slobodne.
Áno Porosenko ma záujem o vstup do nato a s ním asi 60-70% Ukrajincov. Skús hádať prečo ??!! Pred napadnutim UA, toto ani nebola téma vo vnútornej politike na UA.
Ešte čo sa týka Janukovica: zvolili ho Ukrajinci ako na Západe tak aj na východe. Je to Rus z Donbasu a vo svojom volebnom programe mal vstup do EU. Ked nedodrzal sľub, no tak národ povstal...
UA nechcela vstúpiť do NATO ale do EU. Aj keby rovno UA o to požiadala, tak nato by to nemohlo akceptovať, nakoľko v podmienkach členstva v nato je, ze na území člena nato, nemôže byt vojenská zakladna nečlena .
Navyše, samotné RF pod vedením Putina sa zblizovalo s EU. Bola vytvorená Stála rada pre partnerstvo EU a Ruska. Cely tento priblizovaci proces mal skončiť pridruzenym clenstvom v EU ak nie rovno stálym členom. Je to aj zakotvene v spolocnej deklaracii Rady EU a RF. UA ako krajina v strede, tento proces len kopirovala.
To len na pripomenutie faktov, pred tým než tu začnete bluznit o nato základni!!
Pokial by boli za tento útok zodpovední "chrabrí opolcenci" tak ani sa im nedivim ;-)))
Niečo o "prezidentovi LLR":
Odporúčame