Pokial by Erdogan nerobil uz dva roky personálne čistky v armáde, kto vie, ako by puč dopadol.? Možno aj úspešne, ako ten v 1980. Ataturk odovzdal krajinu svojim nasledovnikom postavenú na troch pilieroch demokracie:prezident, parlament, vláda. Lenže on tam vložil ešte jeden nezávislý pilier a to armádu, ako kontrolu dodržiavania prvých troch pilierov. A dobre vedel, prečo to tak robí. Erdogan postupne zavádza prezidentskú diktaturu s prvkami islamizmu a nie pre to ze verí v shariu, ale preto ze mu to vyhovuje... Pre Európu nebezpečné, ked si uvedomime, ze od Uralu na nas dýcha jeďen chory diktator a teraz sa nový rodí na juhu...

