Spojenie s hlasovaním o dôvere vláde by mohla byť celkom sranda.
Spojenie s hlasovaním o dôvere vláde by mohla byť celkom sranda.
Danko už predsedom parlamentu nikdy nebude, je možné, že ani poslancom, tak to v pohode nechá buchnúť vo veľkom štýle :-)
V parlamente sa každoročne návrh rozpočtu zmení na nepoznanie. Bohužiaľ väčšinou smerom k zbytočným výdavkom.
Vyššia DPH, vyššia minimálka a na ňu naviazané dane, odvody a príplatky, daň z bankových transakcií - výsledkom bude, že začnú padať malí a strední podnikatelia, ktorý tvoria základ ekonomiky.
Libanon vznikol odtrhnutím kresťanskej časti Sýrie. Ale kresťania sú tam už pár rokov menšinou, už majú de facto len jednu švtrť v Bejrúte.
Libanon s tým konfliktom nemá nič, po vzniku Izraela tam nabehli Palestínci a z územia Libanonu začali viesť vojnu proti Židom. Libanon si zavolal na pomoc Sýrčanov, tí im pomohli vytlačiť Palestíncov na juh, len potom sa k nim pridali. A Libanon bol v... Tam kde dnes.
Vidíš to strašne úzko.
Rusi majú dohodu s Izraelom, že budú krotiť Irán a Sýriu, Izrael za to nepodporuje Ukrajinu a neuvalil sankcie na Rusov. A preto sa Američanom nechce do povolenia zasahovať ciele hlbšie v Rusku.
Irán si potrebuje dobudovať jadrové a balistické kapacity, preto sa do priamej konfrontácie s Izraelom nechystá a nemá problém vyhovieť prianiu Rusov, k čomu sa zrejme pridáva i Čína.
Iste, morálne a materiálne podporuje svoje proxy sily, ako Hamas, Islamský odpor alebo húsiovcov, ale priamej konfrontácii sa reálne vyhýba.
Ako? Veď sa snažia do toho podľa možnosti veľmi nemiešať.
OK, už to potvrdil aj Irán, rovno ho vyhlásili za martýra. Tak aspoň bude mať kopec hurisiek... :-)
Kedysi krásny Libanon si britsko-francúzsku koloniálnu pažravosť odsral asi najviac. A dlho si ešte odsierať bude.
Vzhľadom na vek ani nie.
V tom regióne je to zjavne naopak, pretože tí, čo vehementne kritizujú agresie silnejšieho Ruska, Indie, Čína a arabského sveta zrazu fandia Izraelu a odpúšťajú mu to, za čo pranierujú ostatné agresorské krajiny.
A už sú na tom horšie, ako my...
Keby matovič vedel po anglicky, s týmto magorom by si skvele rozumel :-)
On naňho zvalil Putinovu agresiu? Veď iba píše o zmarených rokovanich o jej skončení.
Kollár má zjavne predčasnú ejakuáciu a polovicu žien, do ktorých to narval, donútil k potratu.
Ono je to také matovičove KDH. A ešte je aj Hegerove KDH, Záborskej KDH a Remišovej KDH a Lipšicovo-Grendelove KDH, ktovie kde skončí Holečkovej KDH, a samozrejme je Majerského hlavné KDH. Všetci spolu sa naťahujú o tých istých 15% voličov, ale keďže navzájom na seba žiarlia a nemusia sa, raz prelezú do parlamentu jedni, raz druhí... A optimálne bude, keď všetci ostanú pod.
Tasnim zase tvrdí, že je v tporiadku. Už len Alláh sa v tom vyzná... :-)
Fakt? " Nasralláh viedol Hizballáh viac ako tri desaťročia, podotkla AP. "
Lenže povedali aj toto: „Ja by som si dal vedľa seba dve A4, na obe by som napísal vnútro, spravodlivosť a zdravotníctvo a išiel by som za jednou aj druhou stranou. Smeru by som povedal, že ak KDH dajú vnútro a spravodlivosť, tak môžeme vládnuť, inak nie. Aby sme mali istotu, že sa veci došetria, že sa tu nebude robiť to, čo predtým. To bol môj osobný názor.“
Danko tiež môže skákať len do výšky ochoty KDH podporiť prípadnú menšinovú vládu, ak nie ísť rovno do koalície.
Odporúčame