Danko si predčasné voľby nemôže dovoliť...
Danko si predčasné voľby nemôže dovoliť...
To bude ako stand-up comedy kdesi na geriatrii.
Už pri posledných voľbách mi väčšina američanov hovorila, že je to voľba menšieho zla. Neuveriteľné, že si takí dynamickí ľudia nedokážu vybrať vekovo primeraných kadidátov.
"Horná hranica intervalu sa dá dosiahnuť, ak bude výroba zaistená 12 hodín denne, päť dní v týždni,“ konštatujú vládni analytici. "
Prečo by to nemohlo bežať v štvorzmennej prevádze 24/7? A zrazu zistíme, že dokážeme za rovnaký čas vyprodukovať trojnásobok...
Píšem o krajských parlamentoch, v celoštátnom nie je dôvod na zastúpenie každého okresu. Ale som za, aby mal každý kraj k dispozícii 15-20 mandátov, ktorých si zvolia v danom kraji.
Zle som sa vyjadril - v parlamente VÚC by mal byť podľa mňa každý primátor okresného mesta plus ešte jeden zvolený za okres. Áno, súhlasím, väčší berú všetko.
Dospejeme k tomu, že partnerské hádky sa budú riešiť trestnými oznámeniami.
On ešte spracováva, či popularitu dosiahol preto, lebo je úžasný, alebo preto, lebo ho volili všetci nasratí na smerohlas. A keďže ešte nepochopil, tak vypúšťa pokusné balóniky, aby ostal na očiach...
A Korčok je čo? Nezamestnaný, člen nejakého think-tanku, alebo z akého titulu neúspešný politik odporúča úspešným politikom, čo majú robiť?
Len kto tie strany donúti? Klika, ktorá je pri moci, si samozrejme na prvé miesta dosadí svojich, keď nie sú regionálne štruktúry, nemá sa kto búriť - kto by šiel do štruktúr, keď vie, že sa nepresadí...
Znížiť počet okresov by bolo rozumné, a potom sa hrať s tým, aby mal každý okres zastúpenie v krajskom parlamente. A možno nevoliť župana, ale nech si ho vyberajú poslanci - tak, ako v celoštátnej vláde.
Strediskové obce mali byť pôvodne nižšie územné celky, v praxi sa to z neznámeho dôvodu neujalo.
Prečo by ba5 nemal mať 4 mandáty a gelnica 1? Ak si zoberieš 150 mandátov na 5,5 mil. obyvateľov, tak máš 1 mandát na cca 35 tis. obyvateľov.
Ale podľa okresov je to asi príliš, robil by som obvody podľa VÚC.
Otázka je, či chceme, aby sa aj v budúcnosti každý čo len trochu známy zbohatlík alebo politik snažil založiť si vlastnú stranu, ktorá stojí a padá na ňom (SOP, ÁNO, SaS, OĽaNO, Kresťanská únia, SME rodina, Za ľudí, Demokrati, kopec maďarských straničiek,..., resp. úvahy o Gyimesim, Korčokovi, Ódorovi, ...), prípadne ju dokáže sám ovládnuť a využívať iba vo svoj prospech (Danko a SNS).
Ak to nechceme, riešenie ponúka rozdelenie jedného volebného obvodu na 8 a vôbec tam netreba dávať väčšinový systém, ako v Maďarsku. A stačí po 15 mandátov na župu, 120 poslancov je na 5 miliónovú krajinu dosť...
Ak nám to nevadí, tak zachovajme ten terajší.
To hej, republikou tie stratené desaťtisíce eur riadne zamávajú :-)
Prečo nepočkať, ako sa s tým vysporiadajú súdy? Veď na to sú, aby riešili spory, nie?
Zaujímavo vysvetlené, o čo tam ide. A apoliticky. Vzhľadom na obsadenie som si nebol celkom istý, koľko to vydržím pozerať, ale bol som príjemne prekvapený a dal som to na viackrát celé.
No tak dostane. Odvolá sa a správny súd rozhodne. Aspoň budeme vedieť, ako to má byť.
" tému nevedno prečo otvára Hlas"
Fakt nevedno prečo? Veď prišiel o dominantného lídra, ktorý bodoval vo všetkých regiónoch. Prečo by túto výhodu nechávali stranám s Ficom, Dankom, matovičom? A Maďari sú teraz prokoaliční, takže ani to by nevadilo, že by na juhu získali dosť mandátov.
Ro fakt? Bežne čítaš takú La Stampu alebo Libération? :-)
Pravda nie je zlá preto, že nepíše kriticky o vláde, ale preto, že v nej nemáš čo čítať. čo by už inde dávno nebolo.
Oni sú schopní teraz tvrdiť, že ju odvolali z predsedkyne klubu, aby sa mohla viac sústrediť na prácu vicežupanky :-))))
A čo to má s Assangeom a jeho prepustením?
Nekompetentná Stohlová nemá mať ako kompetentné vyjadrenia.
Odporúčame