"Zelenskyj plánuje podporiť výstavbu solárnych systémov na výrobu elektriny a stabilizovať tak energetickú sieť"
Tak stabilizácia energetickej siete fotovoltikou, to by bolo na Nobelovku :-))))
"Zelenskyj plánuje podporiť výstavbu solárnych systémov na výrobu elektriny a stabilizovať tak energetickú sieť"
Tak stabilizácia energetickej siete fotovoltikou, to by bolo na Nobelovku :-))))
Bylo to levný :-)))))
Čo riešia? Trestné stíhanie predsa pokračuje.
Zákon č. 514/2003 Z. z.
Zákon o zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone verejnej moci a o zmene niektorých zákonov
"(5) Právo na náhradu škody spôsobenej rozhodnutím o väzbe má ten, kto bol vzatý do väzby, ak
a) bolo proti nemu zastavené trestné stíhanie,
b) bol oslobodený spod obžaloby alebo
c) vec bola postúpená inému orgánu."
Moderátorské hviezdičky by si mali uvedomiť, že kopať do politikov, často dokonca s tým, že evidentne nadŕžajú jednej strane, nie je objektívna žurnalistika. Tá totiž nemusí byť nutne iba o konfrontácii, mala by byť aj o informáciách. Často chýba priestor pre účastníkov káuz, aby mohli povedať to, čo povedať chcú. Kde inde by mal na to byť priestor, ak nie vo verejnoprávnej telke? A potom sa čudujú, že si to ľudia hľadajú kade-tade po youtube.
Prístup k objektívnemu spravodajstvu je obmedzený teraz. Máme kopec médií, ktoré to hrajú na vlastnú stranu. Máme kopec pseudocelebrít, ktoré agresívne tlačia respondenta do odpovede, ktorú si predstavujú. Objektívnu žurnalistiku na spôsob napr. BBC tu nerobí z masovejších prostriedkov nikto.
Cynicky povedané, keď už sa to stalo, je dobre, že ten otec to prežil. Je vytrestaný dosť, basa je... Tak, ako píšeš.
Príliš generalizuješ. Ako vtedy, tak aj dnes záleží od prostredia, v ktorom sú deti. Ja mám na deti pomerne vysoké nároky, školu, ktorú navštevujú považujme za dobrú vrátane kolektívov detí, rodičov a aj väčšiny učiteľov. Samozrejme sa neubránim porovnávaniu, že my sme robii kopec veci úplne inak, ale je mi jasné, že nás tak brali naši rodičia.
Ani vtedy ani dnes by väčšina rodičov nedala do rúk dieťaťu výbušninu, na druhej strane aj vtedy bolo dosť ľudí bez prstov, čo sa zabávalo s pyrotechnikou. Drbnutosť je večná a nesmrteľná...
Škandinávia je super, mám ju slušne zbehanú, ale mám rád aj ten pravý opak s južanským temperamentom.
Ten otec nie je zbraň, ale...
Keď človeku sa na jazyk tisnú len veci, ktoré sú vzhľadom na to, že pri tom zomrelo dieťa, nepublikovateľné...
V Odese chystjú Ukrajinci využívať na vojenské účely podzemné parkoviská nákupných centier. Týmto by im Rusi mohli urobiť škrt cez ozpočet, ale budú musieť vyriešiť bombardér - Su-34 ich nezvláda a ak aj nadimenzovali Tu 22, tie sú príliš vzácne na takéto "zábavky".
To, že na základe radiszmu alebo nacionalizmu bolo v histórii veľa svinstiev ešte neznamená, že rasy a národy nesympatizujú s tou svojou a nevnímajú tie ostarné s istou nedôverou. Podobne ako náboženstvá. Je pokrytecké sa tváriť, že to tak nie je.
Prečo by si mal nejaký tajomník aliancie poradiť s Trumpom? NATO predsa robí to, na čom sa zhodne všetkých 32 členov, teda aj a hlavne USA. Tajomník je predsa podriadeným prezidenta, nie naopak.
Je toho toľko, že tie obete už ani neľutujem.
Bolo by fajn, keby im niekto odporučil, aby konečne verejnosti zrozumiteľne vysvetlili, o čo v tých upravených štandardoch vlastne ide, čo dosiahneme disasociáciou od nich, a čo by sa stalo, keby sme v zhode s ostatnými krajinami s nimi súhlasili.
Cvikovú zobrali preto, lebo Maruniakovej pomáhala s písaním rozsudku v prípade, s ktorým nemala nič. To je aj dôvod, prečo bola vo väzbe protiprávne.
A ešte komunisti :-)
Nie, pri nákupoch neplatím DPH. Platí ju ten, komu som ja zaplatil. Dane z mojej mzdy idú na župy a mestá. Ty ako podnikateľ platíš v mene právnickej osoby, to nie sú tvoje dane, ale dane právnickej osoby - preto máš IČO a nie rodné číslo. Jasne, chytanie za slovíčko, len nemám rád tie frázy o daových poplatníkov.
Neobhajujem, len namiesto toho, aby sme sa sústredili na to, kde nám utekajú desiatky až stovky miliónov, naťahujeme sa tu na blbostiach.
P.S.
A keď podnikáš - chutné je, ak vo forme odvodov platíš tzv. poistné a chorému zamestnancovi potom platíš 10 dní a ešte si aj zožeň a zaplať ďalšieho. Ak ho teda zoženieš...
Nevadí mi, ak upozornia na to, že sa poflakovali na dovolenke, keď mali byť v práci. Pre ich voličov možno bolo dôležité, že ich nenašiel Blaha, ktorý ich v parlamente potreboval. V pohode hovorme o tom, prečo sme ako jediná krajina sveta niečo nepodpísali, bavme sa o (ne)vhodnosti reforiem v kultúre, o zamestnávaní príbuzných, spochybňujme na základe argumentov personálne nominácie...
Ale ak si niekto na zájazde oblečie tričko s logom... - nie, toto nie.
V zásade správne - len potom čo má nadácia s dovolenkou tých dvoch? Korupcia to nie je, dokonca ani žiadne porušenie trestného zákona a nijakým spôsobom sa to netýka OČTK.
Odporúčame