Od roku 1989 žiadna vláda nemala ani najmenší záujem o výstavbu veľkých fariem či družstiev. Ved predtým sme mali vysoko prosperujúce družstvá. A teraz sú polia burinou zarastené alebo zastavané panelmi či automobilkami.
To akože teraz mladí čo majú robiť....? každý mladý si má do dvora kúpiť kombajn...? pluh...traktor ? Ved privatizáciou boli polia pridelené vlastníkom ako malé švíky 2 alebo 4 ha. To sa mi strojné vybavenie ani neoplatí kupovať. Načo ? Ak by som aj dopestoval niečo, tak výrobky nepredám, lebo ma preskočia dumpingové ceny Západu. Takže novinári sú múdri ako rádiu Vašington....alebo Jerevan. Západ nás položil na lopatky v každom odbore. Zostali sme len ako otroci ku pásom. Za misu šošovice, na inkaso, lieky a ostatné zostane ako vreckové.
To aby vznikli veľké farmy by Vám predviedli komunisti. Oni to dokázali. Ale tento systém, je doba temna a bolesti.

