Ja som písal o stavebných firmách na východe a juhu Slovenska. Ty žiješ inde a poznáš len svoj kraj. Píšem lebo dobre viem o tom. S tými ľudmi som sa rozprával. Sú to stavební robotníci a ešte dochádzajú do práce hore-dole 100 km. Keď príde domov , tak je v lete 19h. Nemá odpočinok medzi smenami podľa ZP tých zákonom stanovených 12h ! Nemajú príplatok za prácu nadčas.Tí ľudia drú, lebo inú možnosť nemajú. Môže odísť ale bude doma bez práce. A nemá každý naturel nechať doma rodinu a ísť do Blavy.
Samozrejme väčšina z nich sú "živnostníci", lebo musia byť. Inak ich nezoberú do práce. Je to smiešne ale je živnostník s lopatou alebo miešadlom malty vo vedre. Ale on musí byť živnostník. Z pracujúcich z minulého režimu takto dnes kapitalizmus spravil nových otrokov !

