Nerozumiem tomu....L. Mikuláš hrá I. ligu hokej a II. ligu futbal....slovenská dedinka s 30 000 obyvateľmi. Fabričky na oštiepok a druhá fabrika na pálenô. Lučenec, taká istá dedina a hrá posledné husle s Osadami okolo regiónu. Za komunizmu však dobrou organizáciou a chuťou dokázali hrať v rokoch 1959 - 1960 ako Lučenec- Poľana Opatová II. celoštátnu ligu ČSR spolu s moravskými klubmi ! To bola najslávnejšia éra futbalu ktorú vytvoril textilný závod Poľana Opatová. Trénoval ich slávny tréner Karol Borhy, neskorší tréner Interu Bratislava s ktorým dosiahol titul majstra ČSR.
Dnes v Lučenci zdochol futbalový pes a za dobrým futbalom či hokejom treba cestovať nejaké kilometre.

