ešte link na rozhovor: http://www.sme.sk/c/7238127/vodca-krymskych-…
ešte link na rozhovor: http://www.sme.sk/c/7238127/vodca-krymskych-…
Odkedy východ Ukrajiny prepadli jednotky ukrajinskej armády a nelegálne vojenské jednotky Pravého sektora, emigrovalo stade takmer 1 milión obyvateľov do RF, aby uniklo pred vraždením.
Čo sa týka tatárov, tu je rozhovor PP s ich vodcom. Takto sa im vyhrážali: Keď sa budeš správať slušne, necháme ťa tak. Budeš hnevať, nechceš ruský pas, končíš. Príde daňová polícia, hygienici, požiarna kontrola či ktoviečo...
Putin bol podľa mňa k nemu veľmi ústretový:
„Skúsil to. Sľuboval veľa. Vraj budú mať krymskí Tatári zastúpenie vo všetkých mocenských štruktúrach, krymskotatársky jazyk bude štátnym jazykom, Tatári deportovaní po vojne sa budú môcť vrátiť na Krym, čo je ešte 120-tisíc ľudí. Okrem toho sľuboval obnoviť naše krymskotatárskej názvoslovie.“
On však odmietol, lebo podľa neho ho chcel uplatiť. Takže tak to je s tým útlakom.
Podľa titulku som si myslel, že snívala, ako ju Talibanci zasypavájú vyhrážkami.
Kuriózna statistika od vedca. Vedel by si povedať, koľko Slovákov 16 až 18 ročných má maturitu?
Obyvateľstvo Krymu veľkou väčšinou chcelo byť súčasťou RF od roxpadu ZSSR, zhruba už 23 rokov. Teraz sa tak stalo a veľká väčšina obyvateľstva je veľmi spokojná. Kde tu vidíš akú neprávosť?
Pani Merkelová si pletie pojmy. Pripojením Krymu k RF sa splnila vôľa ľudu. Mala by skonkretizovať, čo je na tom "zločinecké". OSN včera odsúdila ako zločinecké nálety arabskej koalície na obyvateľov Jemenu. To je zločinecké naozaj, lebo zabíjajú pritom nevinných ľudí. Pani Merkelová by ich mohla tiež odsúdiť. Alebo nemohla? Američania si to neprajú?
Krym nechcel byť nikdy súčasťou Ukrajiny, to je obyčajný fakt. Dokonca aj väčšina Ukrajincov z Krymu si volila byť súčasťou Ruska, kde je asi dvojnásobná životná úroveň a výrazne menší vplyv oligarchov a mafií na život obyčajných ľudí. Zmeň si nick na vhlavevymetené, bude to podstatne výstižnejšie.
"Nočný incident je prvou vraždou policajta v Hattiesburgu od roku 1984." Hattiesburg má cca 50000 obyvateľov. Stojí to za zmienku, že tam nevraždia policajtov častejšie?
Ešte stále si myslí , že South Stream sa bude stavať ?
Som zvedavý, kedy povie prvý dôchodca po vypočítaní dôchodku aj z druhého piliera: Mne sa to oplatilo!
Lysenko ofenzívu separatistov ohlásil 1. marca. Tá už bola alebo sa stále chystá? Je to už 10 týždňov.
To majú nejaký automat, ktorý raz do týždňa vygeneruje takúto správu?
Po odstránení sochy sa dosiahne stav z roku 2008. Vtedy bola tá "Európska krajina" odtrhnutá od koreňov?
Tá rozhlasová stanica je zjavne silne opozičná, a tí, čo odpovedali, by si netrúfali odpovedať na otázku, čo by robili, keby sa stali primárom na neurochirurgii. Pritom viesť veľký štát je prinajmenej tak náročné.
Jedinou bezpečnostnou hrozbou sú Američania a nimi ovládané NATO.
Malo by sa zakázať používanie slova "národný" v názvoch súkromných firiem, ako je napr. "Národná pokladnica". Podobne by sa mali zakázať televízne "vedomostné súťaže", ktoré sú zlatou baňou pre prevádzkujúcich, a vzhľadom k tomu, že sú de facto lotérie, mali by spadať pod MF a nie pod MK. Televízie, ktoré prevádzkujú ezoterické vysielanie (veštenie, numerológia, atď.) by nikdy nemali dostať licenciu.
Už to poprel Putinov hovorca.
Je to síce uverejnené v Die Presse, ale ako názor nezávislej novinárky, nie ako názor časopisu.
Odporúčame