To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Ultimátum skrátene: "Ak Kyjev nesplní dohody z Minska, celý svet sa dozvie, že Kyjev nesplnil dohody z Minska".
A čo keby si si prečítal originál rozhovoru, ktorý sem bol postnutý bez akýchkoľvek vulgarít a zúrivosti, a odkazuje na stránku poľského rozhlasu? Potom by si mohol začať s odsudzovaním rusofóbnej propagandy, čo ti asi pôjde ťažko, lebo tá sa ti páčí najviac, a zrejme si jeho súčasťou.
Problém je, že ani teraz to nikto nepočul, iba poľský novinár, ktorý to tiež nepočul, tak napísal. A zrazu to vyzerá ako citát. Tak sa manipuluje pravda.
Samozrejme, nikde. Správu prevzali od ČTK, ktorá mala zdroj pravdepodobne na anglickej stránke Radio Poland, na ktorej zverejnili nie prepis, ale stručnú správu o tom rozhovore. Ten, ktorý správu pripravil, to tak formuloval, nepochybne úmyselne.
http://www.thenews.pl/1/10/Artykul/200 165,Am…
Andreyev also denied that Russia had broken any international laws in the annexation of Crimea in March 2014, stressing the referendum held on 30 March.
Tá ľudskoprávna rada ( Presidential Council for Civil Society and Human Rights) je taká zvláštna organizácia. Pár razy do roka sa s nimi prezident stretne na spoločnom mítingu. "ľudskoprávny poradca Putina" navodzuje dojem akéhosi osobného vzťahu :-) Kuriózne bolo po referende na Kryme, že tento výbor vydal vyhlásenie, že iba 15% obyvateľov Krymu hlasovalo za pripojenie k RF. To je v silnom rozpore so všetkými nezávislými prieskumami verejnej mienky na Kryme od roku 1992, ktoré všetky ukazovali na silnú podporu pripojenia Krymu k RF (viď https://www.academia.edu/11308968/Crimea_Peo…).
Agenti mohli básniť, pretože keď Mikloš s Kaníkom zaviedli 2. pilier, neobťažovali sa vytvoriť žiadnu legislatívu k vyplácaniu dôchodkov z 2. piliera.
To ČTK je za všetky drobné. Postupnosť informácií v článku:
Priznanie k vražde Nemcova bolo vraj vynútené mučením
Dadajev bol k priznaniu zrejme donútený mučením
Sú dôvody veriť, že sa Zaur Dadajev priznal v dôsledku mučenia
Nemôžeme síce vyhlásiť, že bol mučený
Ukrajina by bola nadšená, keby dokázala udržať infláciu na takýchto číslach.
Informácia je iba to, že generál vyslovil tú vetu a kde ju vyslovil. Ostatné je iba citácia, za ktorú redakcia nezodpovedá.
Veď hej. Keď dom nastúpil do práce v roku 1973, mal som hrubú mzdu 1600 Kčs, z toho čistého 1350. Teda som odviedol 250 Kčs. Povedzme cca polovica z toho, 120 korún, išlo na dôchodok. V prepočte na eurá je to za rok asi 50 eúr. Mzdu som mal rovnakú 3 ďalšie roky, čo znamená, že som mal po 3 rokoch našetrených 150 eúr. Pri trvalom 5%nom úroku by tieto peniaze narástli za ďalších 35 rokov na závratnú sumu 827 eúr. Z toho je jasne vidno, prečo je priebežný pilier dobrý. Pán ekonóm si môže vybrať ľubovoľný časový úsek povedzme z posledných 100 rokov, začať si odkladať povedzme z priemernej mzdy a úročiť to úrokmi bežnými v danom čas, potom zverejniť výsledok svojich úspor.
Aj ja som rád, že radí Ukrajincom. Dôraz na poslednom slove.
Máš pravdu, je absolútne neprijateľné umožniť autonómnej republike zmeniť jej príslušnosť k štátu bez ľudských obetí. Potom si to nikto neváži. Čo sa týka možnosti, že Autonómna republika Žitný ostrov bude pripojená k Maďarsku (niet sa čomu diviť, keď tam žije viac než 2 milióny občanov maďarskej národnosti a je tam strategická maďarská vojenská základňa), tak nedáme tento kus večnej slovenskej pôdy zadarmo, ak keby sme mali všetky mestá zbombardovať a obyvatelov pozabíjať.
Tam to tvrdí nejaký Slovák z katolíckej rodiny, v rozhovore s reportérom.
Ten istý obrázok, z iného uhla a bez teleobjektívu nevyznieva ani zďaleka tak dramaticky. http://www.vosizneias.com/assets/uploads/new…
Ukrajina považuje za svoje suverénne právo zabíjať svojich občanov tak, že zabránia dodávkam potravín a liekov, ktoré sú predsa plne nahradzované delostreleckou a mínometnou paľbou. Pamätám sa na prvý humanitárny konvoj, ktorý kontrolovali ukrajinskí colníci. Nejaká stovka áut stála na hraniciach a colníci robili obštrukcie. Najprv sa pár dní nič nedialo, potom nasadili tempo vybavenia 3-5 áut za deň.
Odporúčame