Tí, čo tam už boli, mohli zostať?
Ťažko môže byť "dlhodobo na zozname hľadaných nemeckej kontrarozviedky", keď poberá dávky. Zrejme je na zozname sledovaných.
Spomínam si na recenziu platne MT, ktorá vyšla onoho času v Nemecku. Znela asi takto: "Na novej platni sú iba dve pesničky. Jedna je tam šesťkrát, druhá osemkrát."
Bolo by spravodlivejšie, pred rokom 1989 každému priradiť priemernú mzdu (na účely výpočtu dôchodku), pretože starý systém neodmeňoval ľudí na zíklade produktivity?? To je teda poriadna blbosť, pán ekonóm. Takže si myslíte, že lekárovi či profesorovi VŠ je potrebné započítať rovnaký príjem, ako nekvalifikovanému robotníkovi, a tak to bude spravodlivé?? Veď to je nivelizácia, ktorú si ani komunisti nedovolili.
Je až neuveriteľné, aký nedostatok sebareflexie majú podaktorí ľudia, včítané pána Čarnogurského. Ak sa mu chce utŕžiť veľkú hanbu, nech len kandiduje. Ani by som sa nedivil, keby aj pán Dzurinda ohlásil kandidatúru. Mal by podobnú šancu na úspech.
Poplatky za odvoz smetí by mali byť poplatky za odvoz smetí, a nie forma miestnej dane. Tento spôsob zdaňovania je úplne chorý.
Mne sa najviac páčila veta:
"Mala som pocit, že ona zavrela oči ..., zatiaľ čo ja som akosi nemala otvorené oči."
Vzhľadom k tomu, že od založenia v roku 1268 až do roku 1948 sa to osídlenie volala Gúta, a v roku 1948 bolo úplne bez príčinnej súvislosti premenované na Kolárovo (aby sme sa pomstili Maďarom za všetky skutočné i domnelé krivdy), myslím si, že referendum je opodstatnené a jeho výsledok by sa mal rešpektovať.
Hovorca môže vravieť čo len mu Dzurinda nakáže, ani tak mu nikto neverí. Prekvapujúce by bolo, keby SDKÚ nečakane priznala pravdu.
Čo hovorí predseda vedeckej rady Ekonomického ústavu Slovenskej akadémie vied, profesor Peter Staněk:
:::Po spustení druhého piliera na Slovensku tí dôchodcovia, čo sú tu dnes a tí, čo nastúpia do dôchodku v budúcich rokoch, budú žiť povedzme ešte dvadsaťpäť rokov. A dvadsaťpäť rokov bude treba dorovnávať 40 až 60 miliárd ročne. To vedel aj Kaník, keď spúšťal druhý pilier. A musel vedieť, že pomer deväť na deväť je neudržateľný, lebo Nemci si trúfli maximálne na kombináciu štyri na štrnásť. Na viac nemajú. Ale my sa tvárime, že to bude vynikajúce, že o dvadsaťpäť rokov z toho budú švajčiarske dôchodky. Samotné správcovské dôchodkové spoločnosti však dnes hovoria: V optimálnom prípade vám vrátime to, čo ste do systému vložili bez akéhokoľvek zhodnotenia. Taká je skutočnosť. Systém druhého piliera sa vytvoril len preto, aby určité kruhy mali tzv. dlhé peniaze a mohli ich používať.:::
A samovoľný potrat sa bude posudzovať ako vražda alebo samovražda?
Poplatky za druhé auto a podobne môžu riešiť parkovanie iba v chorých úradníckych mozgoch. V tých normálnych sa riešia problémy s parkovaním budovaním nových parkovísk, t.j. nárastom počtu parkovacích miest, aby aspoň trochu držali krok s nárastom počtu motorových vozidiel.
Neviem, kto je Lucia Mašová z článku, ale som ochotný sa staviť, že bola SZČO, ktorá síce prinášala veľa peňazí do domácnosti, ale priznávala iba minimálny príjem (a aj z neho odvádzala). Také náreky považujem za nefér.
Náhodou, pondelok je veľmi výhodné dostať infarkt, človek nemusí celý týždeň do práce.
Sulík, Sulík? Nie je to ten, čo letel súkromným lietadlom na večeru do Salzburgu?
V skutočnosti to bola taká priemerná sezóna - horšia síce, ako vlaňajšia, zato však lepšia, ako budúcoročná.
Je to síce fajn, ale drvivú väčšinu teroristických útokov za posledných 20 rokov majú na svedomí vyznavači Islámu. Čo s tým mufti bude robiť?
A ja prečo musím platiť dane z úrokov? Sú to poplatky banky za peniaze, ktoré som jej požičal a ktoré som vytvoril už dávno.
Odporúčame