Oplatí sa požiadať o dôchodok, ak pracujete?
Mňa zaujalo, že dovŕši dôchodkový vek až 20. júla, k tomuto dátumu o neho aj požiada, ale začne ho dostávať už od 15 júla. Jedine, že by sa autor bol pomýlil.
Vo všeobecnosti, za 4 a 1/3 mesiaca dostane dotyčná cca 1824 eúr. Znamená to, že zvýšený dôchodok jej tento rozdiel vyrovná po 161 mesiacoch, t.j. zhruba po 13,5 roku (ak neberieme do úvahy infláciu, t.j. že euro bude po tých rokoch mať nižšiu hodnotu ako v súčasnosti). Dotyčná by si mala odhadnúť, koľko rokov sa dožije (či viac ako 13,5 roku alebo menej), a podľa toho sa rozhodnúť. Môže však vziať do úvahy aj staré úslovie "lepší vrabec v hrsti...".