ked chcu diverzifikovat zavislost EU na energonosicoch, tak uplne odrezanie sa od Ruska je presne proti vyznamu tohto slova diverzifikovat. Urobia len to, ze zavislost EU na energonosicoch z Ruska prehodia na USA a amici budu mat dalsie paky na nas
ked chcu diverzifikovat zavislost EU na energonosicoch, tak uplne odrezanie sa od Ruska je presne proti vyznamu tohto slova diverzifikovat. Urobia len to, ze zavislost EU na energonosicoch z Ruska prehodia na USA a amici budu mat dalsie paky na nas
Kto je Volodmyr Zelenskyj ???
keby len to ale ona vyslovene kritizovala Iran, ze vojensky reagoval na utok Izrahellu a tak situaciu umyslene a zamerne eskaloval
keby iranci nic neurobili neboli by ziadne obete medzi zidmi
doslovne ked ich trafi iranska raketa
ich predstava o mieri je ze sa Iran vzda svojho jadroveho programu, vsetky jadrove zariadenia budu Izrahellom znicene, iranski jadrovi vedci pozabijani aj s rodinami, Iran sa vzda prava na odvetu a za ucasti Izraelu a USA sa kompletne odzbroji, armada sa rozpusti, dosadi sa zapadom ovladana babka a ta bude mat vojensku pomoc ktoru budu zabezpecovat USA a Izrahell. Ropu a ostatne nerastne bohatstvo si zaberu USA a sucasni vodcovia Iranu budu sudeni a odsudeni na dozivotie v sudnej fraske ktoru zabezpeci EU v Haagu
Netanjahu bude zaroven oslobodeny zo vsetkych bodoch obzaloby
len potom bude "mier"
dalsi vojensky objekt
a kvicis tu dnes od 17:38
sam si fasisticke prasa
Rusko navrhuju za mediatora samotne USA, to len aby si bol zase v obraze ty vykolajeny
ved USA tam uz skoro vsetko ovlada
otazne je na ktoru stranu sa postavi Cina
Pakistan sa uz vyjadril
statna televizia IRIB je dalsi vojensky objekt na ktory zautocil Izrahell
v tom pripade opravnene su mrtvolami
potrebujes nakrmit? lebo vyzeras ako ta svina
oficialne ich nema a zapadny svet sa nestara ci ich ma alebo nie...tvaria sa ako mrtvy chrobak. Nikdy ziadna vyzva zo zapadu aby Izrael sa vyslovil k vlastnictvu jadrovych zbrani pretoze celkom logicky by to vytvorilo x dalsich problemov kedze nejake dohody platia pre zvysok sveta. ale co plati pre ostatnych neplati pre narod vyvoleny
citaj dalej aby si sa zorientoval
ked takto pristupujes aj k informaciam zo sveta tak nie je divu ze si totalne strateny a dezorientovany
:DDDDD
takze co vlastne chce EU vybavit? Rusko ktoreho by privitali aj USA EU zasadne odmieta
samotna EU ale priznava, ze bez aktivnej role dalsich mocnosti nezmoze NIČ
Šéfka evropské exekutivy (pani z pfizer gate) zároveň ostře zkritizovala roli Íránu při pátečním zahájení otevřené fáze války. „V této situaci má Izrael právo se bránit. Írán je hlavním zdrojem nestability v regionu,“ prohlásila. Leyenová patří mezi výrazné kritiky izraelského postupu v Pásmu Gazy, v případě konfrontace s Íránem však podpořila preemptivní akce Izraele.
to nevymyslis... napadnuty sa nema pravo branit ale len kapitulovat. to by bolo prijatelne pre politikov EU. zaroven sa EU pasuje za diplomatickeho sprostredkovatelamedzi Iranom a Izraelom ale o tom kto utok zacal a kto je v tomto celom vinny ma uplne jasno - utok zacal Iran
V pripade Izraelu islo len o preventivny uder, zde sice zahynuli desiatky civilistov ale ucel svati prostriedky
diplomacia ako ma byt
Evropská unie se snaží profilovat jako diplomatický zprostředkovatel – s vědomím, že bez aktivní role Spojených států a dalších mocností nebude možné konflikt zastavit.
Parvazi bol nakloneny spolupracovat so zapadom ale mal rovnake ak nie horsie praktiky ako sucasne vedenie v Irane. Ide len o to, ze ked bude so zapadom spolupracovat, tak si moze robit co chce
šach Mohammad Reza Pahlaví, ktorý vládol od roku 1941 do Iránskej revolúcie v roku 1979, bol zvrhnutý kvôli narastajúcej nespokojnosti obyvateľstva, ktorá bola spôsobená jeho autoritárskym štýlom vlády, korupciou, ekonomickými problémami
cize ziadny demokrat zapadneho typu ale dalsi diktator - ale teraz "nas" diktator
tak si potom spytuj to svoje a mozno dojdes k poznaniu ktore ta oslobodi
pointa je v tom, ze keby na Izrahell boli uvalene rovnake medzinarodne sankcie a medzinarodna izolacia, tak by sa mu viedlo rovnako zle ak nie horsie
to ze nie su po zverstvach pachanych v Gaze a teraz ako odozva na nevyprovokovany utok na zvrchovany stat je len ukazka dvojtvarnosti zapadu. Inak by uz davno vojensky rezim v Izrahelli skoncil a jeho predstavitelia boli postaveny pred sud
registrujes, ze na Netanjahuho je vydany medzinarodny zatykac, ktorym sa tu ohanas pri Putinovi ale v pripade Netanjahua ti to vobec nevadi?
Odporúčame