Mal na mysli rusky osobný vlak na ktorí ukrajinskí teroristi odpálili most… praktiky hodne Islamského štátu
Mal na mysli rusky osobný vlak na ktorí ukrajinskí teroristi odpálili most… praktiky hodne Islamského štátu
Vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak sa vo Washingtone stretol s americkým ministrom zahraničných vecí Marcom Rubiom, ktorého vyzval na uvalenie nových protiruských sankcií, píše AFP.
„Diskutovali sme o situácii na fronte a potrebe posilniť podporu Ukrajiny v oblasti protivzdušnej obrany,“ napísal Jermak na sociálnych sieťach. „Zdôraznil som, že Ukrajina urobila všetko pre dosiahnutie mieru a je pripravená na prímerie, ale Rusko to odmieta. Preto sú potrebné ďalšie sankcie,“ dodal.
Cely svet videl to maximum ktoré Ukrajina urobila pre mier tak teraz zaslúžene moze byt “pripravena” nie na prímerie ale na odplatu
zachvilku bude vyplakavat Zelenskyj Trumpovi a v EU kde sa pride skryt... ak to teda stihne
zaciatkom roka co som letel na dovolenku tak som mohol na palubu lietadla si zobrat powerbanku o kapacite max 20 000 mAh ale je mozne ze na kazdy let to maju inak nastavene alebo sa to casom sprisnuje
dobre vediet...pocujem to ale prvy krat
mne pride Putin uplne kludny.... to skor Medvedev je horkokrvny ale Putin k celemu povedal len tolko, ze Rusko situaciu vysetri a bude adekvatne reagovat
inak preco taka titulka, ze Putin pritvrdzuje? ved este nic neurobil len povedal americkej strane, ze Rusko musi a bude reagovat. Ten kto pritvrdil muziku boli predsa banderisti
aby ste za Putinom a jeho pragmatickym pristupom bez emocii este neplakali
podla mna Ukrajina by urobila lepsie keby tie dva dni s utokmi pockali ale evidentne to naplanovali dopredu aby sa to stalo pocas mierovych rokovani. Urcite by sa nedohodli ale aspon by mohli povedat, ze tym rokovaniam dali sancu. Takto vyslali jasny signal, ze nie su odkazani na mierove rokovania a mozu a budu utocit na alfa-omegu ruskeho systemu zabezpecenia strategickej ochrany. Par dni si uzili "slavu" v mediach a potom pride vytriezvenie...
Co sa tyka zmluvy New START tak tam uz asi Rusko svoje strategicke bombardery ukazovat nebude aby si ich mohli USA kontrolovat ale to nech si vybavia USA s Ukrajinou
tam by to malo platit ako pri lyzovani, ze zodpovedny je ten co je za tebou lebo ma sledovat co robis a predbiehat ta len vtedy ked je to bezpecne
neviem ci mas na mysli e-bike ale tie su obmedzene na tuto rychlost... druha vec je ze bike moze ist rychlejsie potom je to uz o tom clovekovi. bezne stretavam na Kolibe "ziletkarov" ktori to valia dole alebo po rovinke 50-60 km/h a uz sa mi raz stalo, ze som predbiehal ineho cyklistu a ziletkar to strihol tesne vedla mna ale tak tesne ze sme sa skoro zrazili. Ja som o nom ani nevedel... no cisty debil
chodec ma povinnost podla vyhlasky tiez presvedcit sa, ze je bezpecne prejst.... deti sa to ucia albo aspon ked ja som bol dieta tak nas to ucili, pozriet sa najprv vlavo, potom vpravo a potom zase vlavo
dnes mladi sluchatka na usiach, cumi do mobilu a ide si cesta necesta, ved on ma zivotov ako vo videohre - neobmedzene
on je "expert" uplne na vsetko
zivot gombicka
cyklisti su davno porieseni a to aj e-bikov kde plati obmedzenie na 25 km/h kedy sa vypina dopomoc
cyklopruhy alebo jazda po pravej krajnici tu boli skor ako elektricke kolobezky, takze cyklisti su oproti kolobezlarom viac rieseni
no mas to vo vyhlaske
podľa Vyhlášky č. 30/2020 Z.z. Ministerstva vnútra SR sa v § 53 ods. 2 uvádza, že chodci by nemali prechádzať jednotlivo, ale v skupinách. Toto pravidlo je zavedené najmä kvôli bezpečnosti a plynulosti premávky – ak chodci prechádzajú postupne jeden po druhom, môžu výrazne spomaliť dopravu a zvýšiť riziko nehôd.
Samozrejme, zákon nevyžaduje, aby sa chodci umelo zoskupovali, ale ak sa už viacerí nachádzajú pri priechode, odporúča sa prejsť spoločne. Toto pravidlo pomáha vodičom lepšie predvídať pohyb chodcov a znižuje riziko neprehľadných situácií na cestách.
a mam aj Toyotu hybrida v garazi
tie baterie su vsade uz
:DDDD
ale pokial viem tak v tom mojom je tracna bateria este typu NiMH, takze ta je myslim bezpecnejsia ako novsie Li-Ion (crossfingers)
videl som ako hori elektrokolobezka (nemam doma ziadnu) aj som videl reportaz ako nejaka cast bytovky vyhorela koli poziaru zapricinenej elektrokolobezkou ktoru si typek nechal nabijat doma zatial co bol niekde prec. tieto videa sa daju najst lahko aj na YT a ver ze by si musel velmi rychlo a spravne zareagovat aby si to do tej vane stihol dat pokial by bateria este len zacala dymit
ak to zacne horiet to su teploty akolo 1000C a riadny ohen, to do ruk uz nezoberies
zakladom je asi kupovat znackove baterie (vyrobky), nabijat ich nabijackami k tomu urcenymi, byt pritomny aspon v byte / dome ked sa nabijaju a davat pozor na pad a podobne zalezitost. Cim je bateria vacsia tym treba vacsi pozor lebo vacsia vaha pri pade moze sposobit vaznejsie poskodenie ako ked je bateria mala a lahka. Ak sa akumulator zacne nafukovat alebo inak menit tvar, treba ho recyklovat aj ked este normalne funguje. proste obal litiovej baterie sa nesmie nijako poskodit (co sa moze stat aj pri tom nafukovani)
tam su rozne problemy...to by to auto muselo byt cele ako prenajate a platene ako sluzba lebo ak by ti do auta dali bateriu ktora pri manipulacii sa poskodila a zacala ti horiet a zhorelo cele auto, tak to by bol vinnikom?
lepsie ako prist o celu lod vratane nakladu aj ked doprava by bola urcite drahsia
tak je dobre ze to zacali prisnejsie kontrolovat
Odporúčame