„Poslanci strany SaS vyzývajú políciu, aby zabezpečila poriadok a priechodnosť dopravy, aby neboli obmedzovaní ľudia, ktorí chodia normálne do práce. Ak by sa podobná situácia zo štvrtka (29. 7.) zopakovala aj v piatok, považovali by sme to za závažné zlyhanie policajného vedenia,“ píše sa v stanovisku klubu. Poslanci namietajú, že hoci demonštranti kričia hoaxy o zásahoch do ľudských práv očkovaním, práve oni zasiahli svojím konaním do práv všetkých slušných ľudí. „Bolo zahanbujúce vidieť, ako sa títo ľudia neštítili preniesť svoje agresívne správanie zo sociálnych sietí aj na ulicu a na novinárov,“ dodal klub


