Základnú dávku v hmotnej núdzi bude treba odpracovať
Hm,za prácu patrí mzda a nie sociálna dávka. Ako to bude keď odpracuje len 31 hodín? Nedostane nič hoci odrobil 31 hodín? Ako to bude keď niekomu povedia že prácu pre neho majú a druhý dostane to isté ako on ktorý odrobil 32 hodín lebo pre neho prácu nemali. Čo očakávajú od človeka ktorý nedostane ani to minimum, že ticho umrie od hladu ,alebo prepadne babku idúcu s nákupom z obchodu? Dávky v hmotnej núdzi mali zabezpečovať že vás zúfalý nezamestnaný z hladu nezapichne pre pár drobných. Nebude to tak že nezamestnaní "gadžovia" budú musieť si svoju dávku odrobiť a neprispôsobiví dostanú dávku bez práce lebo sa nik s nimi nebude chcieť naťahovať? Nezdá sa vám že túlaví psi budú odteraz na tom lepšie ako ľudia odkázaní na pomoc v hmotnej núdzi?