Jaguar zvažuje v Nitre vyrábať aj elektromobily
ak budu platovo časom vyskakovať resp. nebude o to záujem tak vlastne štát bude dotovať daňovými úľavami firmu, čo zamestnáva lacnú pracovnú silu zo zahr. , pritom tá firma bude mať zisk a produktivita bude na úrovni matky ale zamestnanci v SK dostanú 1/3 toho čo u nich doma v UK. Viď napr. sektor banky/poisťovne čistý zisk vytvorený sk zamestnancami v min roku spolu vyše 1 mld EUR ale o zvýšeni platov ani neuvažujú. Tak je to u veľa firiem - zisk niekoľko mil. EUR ale do ľudi ho nevrazia ani náhodou. Pritom štát by mal zvýšenie platov v SK podporovať, lebo ak budú vyššie platy budú aj vyššie dane z príjmu, odvody do zdravotky a soc. poisťovne. Pritom Fico macronke nepovedal , źe ak chce macronka tie iste mzdy vo Fr. vyslaným sk zamestnancom, nech teda fr. firmy v SK platia fr. minimálnu mzdu a vyśšie