Nemci tlačia na dohodu s USA
Európska únia sa nachádza na prahu veľkých zmien. Impotentnosť bruselských politických elít je čoraz viac viditeľná a ak sa Európa nemá rozpadnúť, budú zásadné reformy nevyhnutné, vrátane výmeny politických dôchodcov ako Juncker a Schulz. V tejto fáze si zväzovať ruky jednou ozrutnou zmluvou považujem za krátkozraké. Najmä ak obchod s Amerikou už dnes funguje v slušnom rozsahu. Veď nakoniec nie sme v bode nula, už existujú rôzne dohody ako GATT alebo dohoda WTO. Celkovo mám dojem, že ide skôr o vnútenie amerických noriem Európe, ako o voľný obchod.
https://dennikn.sk/blog/ttip-budem-hlas ovat-…