Opozičná Hlava XXII
za rozmach nacizmu a II sv. môžu aj západné krajiny ktoré hitlerovi len ustupovali až tak, že sa dokázal (napriek sankciám nemecka po I. sv) vyzbrojiť, + dovolili rozcupovať ČSR medzi Nemecko, Poľsko, , Maďarsko (Viedenská arbitráž, Mníchov) - preto vznikol aj Slovenský. Štát ako nutnosť aby sme teraz nehovorili poľsky, maďarsky a nemecky. Keby to tak nebolo, tak svet by bol iný. A oni teraz budú moralizovať o tom ako by sme my Slováci a Česi boli za Hitlera zodpovední a mali mať nejaký pocit viny. Detto teraz migračná kríza = jasná zodpovednosť politiky západu EU- my tu máme svojich 500tis "utečencov, s ktorými nikto nedokáže nič rrobiť a ak sa ozve, tak je označený za rasistu atď.