Věcná a konstruktivní diskuse o reformách Igora Matoviče
Pekná diskusia . Bohužiaľ takmer o ničom. Moderátorova myšlienka zavádzania reformy po častiach je presnou ukážkou nepochopenia, že ide o zásadnú reformu. Realizáciou časti návrhu tejto reformy by sa celá reforma stala len dlhodobou transormáciou starého systému na nový so všetkými rizikami nabúrania stability systému, ktorý existuje s potrebou dorovnávania jednotlivých deficitných fondov zo štátneho rozpočtu, alebo z predaja štátneho majetku bez zníženia administratívneho zaťaženia celého systému. To by síce potešilo štátnych zamestnancov, lebo by museli udržiavať oba systémy a mali robotu do konca života .Nedošlo by dlhodobo k redukcii štátnej správy, na ktorú sa vynakladá niekoľko miliárd eur ročne a v ktorej je najvyšší potenciál možnosti úspor. Reforma by mala začať v jednom momente a malo by byť jasné ako sa dorovnajú záväzky starého systému voči tým ktorí do toho systému vložili svoje financie v minulosti s vierou, že sa použijú efektívne a v ich prospech.....................