Ty o tom nevieš nič. Komunizmus tu nikdy nebol !!!! Za socializmu vyrábala hlinikáreň v Žiari nad Hronom 70000 ton čo predstavovalo ani nie 1% svetovej výroby . Všetok hliník sa minul v Československých fabrikách a samotná hlinikáreň dokupovala ďalších viac ako 20000 ton aby pokryla celú spotrebu v Československu. Ak sa von niečo vyviezlo ,tak to bola skôr náhoda ako realita na dlhé obdobie . Dnes Slovalco vyváža, ale zároveň dovážame to isté z o zahraničia . Je to vec obchodu. Slovalco je však TOP v kvalite a nákladoch. Bola by škoda prísť o takú fabriku . Však na jej polotovaroch žije niekoľko fabrík, ktoré by museli hliník na Slovansko dovážať

