A z ktorej strany dverí? SmeR odina sú v poho? Už pár rokov to vyzerá, že z oboch. Páni oligarchovia tu menia figúrky a štát smeruje k "demokracii" mexického typu.
A z ktorej strany dverí? SmeR odina sú v poho? Už pár rokov to vyzerá, že z oboch. Páni oligarchovia tu menia figúrky a štát smeruje k "demokracii" mexického typu.
Homofób sem, homofób tam. Čúrať na spovednicu, otravovať kňaza nemá nič so slobodou prejavu. Tolerantný človek s iným názorom spovednicu obíde. Zvlášť keď je niekto účastníkom festivalu, ktorý má v názve slovo pohoda.
Za nepovolenú výrobu liehu sú 2 roky. Psychiatrie sú plné alkoholikov. Predaj marihuany už mal byť dávno legálny v špeciálnych obchodoch (tak by sa mal predávať aj alkohol). Štát by zarobil, ľudia s chronickou bolesťou by mali dostupný prírodný liek a polícia by sa nemusela zamestnávať nezmyslami. Štáty, ktoré marihuanu povolili fungujú ďalej, nedroguje tam 90% ľudí. Často je v nich vyššia životná úroveň ako u nás.
Toto bude pestrá zima. Hrozí pád zdravotníctva a školstva, odborárov vláda len naťahuje. Vo väčšine médií o vyjednávaní s odbormi ani ťuk. Hlavne, že o drafte čítam 3 články denne. Ľuďom podsúvajú ako nemajú kúriť, jazdiť autom a čo najmenej sa umývať.
Odporcovia biskupa teda veľa tolerancie neukázali. Čo ich niekto núti ísť na spoveď povinne? Veď festival je o klasike a alternative.
Prax ukazuje, že Matovic môže vyhrať voľby po pár rokoch znova. Stačí opäť jedno- dve obdobia vlády kleptokratov a znova nestane čas Matovica.
Školské odbory vždy mali "TOP" vyjednávačov. Najprv s mlčaním prejdú ročné zmrazenie platov, teda reálny pokles. Potom v čase, kedy inflácia atakuje 13%, pýtajú so stiahnutým chvostom 10%. To,že na viac ako polovici škôl vládne bossing ich nezaujíma, rovnako ako iné "benefity" práce v škole (stravovanie v hluku, povinná detská diéta, nejasná legislatíva v náhradnom voľne, biedne právomoci pg. zboru ohľadom ovplyvňovania voľby a činnosti vedenia škôl....) A toho,čo robí školské profesia "atraktívne " by sa našlo, len by sa odbory museli pýtať aj zamestnancov. O tom,že často samotný OZ v škole kryje nezákonne správanie vedenia, by sa tiež dalo rozprávať. Potom môže ísť zamestnanec akurát na lamparen.
Bude to znamenať menej, alebo viac úradníkov?
Ešte že si nám to vysvetlil. :) západná propaganda. Zato čo bohatší, čo šikovnejší Rus, tak žije v zahraničí. To, že je Čína na vzostupe, neznamená, že aj Rusko. Práve Rusko je prvé na rane, na Čínu nemá ani počtom obyvateľov a ani technologicky.
Len je čudné, že učiteľ, ktorý zo školstva odíde sa zväčša späť nevráti.
Výborný nápad. Navrhujem to nazvať ako príspevok na stabilizáciu a podporu nálneho lpinizmu.
Aké rokovania? Veď rast platov si strany jednoznačne definovali v programoch a v kampani pred voľbami. To už majú splnené?
Len je zvláštne, že skoro nikto už nechce učiť náročnejšie predmety. Dokonca aj veľká časť študentov učiteľstva matematiky, fyziky, chémie, informatiky ... ide hneď po ukončení štúdia mimo odbor. Pretože mimo školstva majú šancu na lepšie mzdové ohodnotenie, pracovné prostredie a spoločenské uznanie. Vyhnú sa stresu z hlučného, byrokraciou a bossingom presýteného zamestnania.
Po predchádzajúcich skúsenostiach s vládnutím "sociálnych demokratov" jedine, že by nás z toho "marazmu" vykradli.
Niečo ako mamuty, ktoré majú napísané KSČ alebo SDĽ.
Neznamená? Tak prečo sa s Ruskom neobchoduje bez sankcií? Zmluva v KHL je obchod ako každý iný.
Uvidíme, ako si budú stáť odbory za slovom. Keby boli odbory v minulosti tvrdšie, nebolo by školstvo tam kde je. Je to rezort kde sa ako prvé šetrí a ako posledné pridáva. K platom by mali požadovať aj legislatívne zmeny. Absolventov často odradia podmienky na pracovisku už počas skúšobnej doby. Treba zaviesť vzory dokumentov, ktoré môže vedenie od zamestnanca požadovať - mnohé školy si vymýšľajú vlastné "papiere", cielene nimi zaťažujú zamestnancov (šikana cez papier). Je zarážajúce, že nie je jednotne nastavené nadobúdanie a čerpanie náhradného voľna (niekedy aj dvaja zamestnanci jednej školy majú rôzne podmienky). Prečo za zastupovanie dozoru nepatrí mzda ani náhradné voľno? Je to práca navyše, alebo nie je? Prečo výsledky dotazníka hodnotenia riaditeľa nie sú verejné? Prečo sa nehodnotia zástupcovia? Prečo na vykonávanie krúžku, nie sú potrebné dohody o vykonaní práce? Prečo stále funguje reťazenie zmlúv, prepúšťanie počas leta?
Nejde o to koľko zarábajú, ale o to, že učiteľov MAT, FYZ, CHE, INF, ANJ, NEJ, technických a prírodovedných odborov je čoraz menej. Dnes technicky a prírodovedne nadaný človek pôjde učiť len výnimočne. Podmienky v ZŠ a SOŠ sú na každej druhej nevyhovujúce, mnohé školy riadia tety ako vystrihnuté z Fekišoviec, bežná je zbytočná byrokracia a neprehľadné platenie nadčasov. A čerešničkou na torte sú "poruchy" správania a učenia dnešných žiakov. Školstvo je v rozklade.
Aké prekvapujúce, členský štát, ktorému sa RuZko vyhráža nejde RuZku po ruke. Krajina kde včera bolo zajtra, kde okupáciu nazývajú oslobodením a vojnu špeciálnou operáciou. Štát, ktorý nedokáže hospodáriť s vlastným nerastným bohatstvom s imperialnymi chúťkami.
Odporúčame