Tisíce učiteľov prišli až k parlamentu. „Poďte von!“, kričali na poslancov
V školstve väčšinou v rámci rozvrhu za zastupovanie, potom viac dňové exkurzie, lyžiarske. Je to však veľmi nejasné ako sa NV nadobúda a čerpá. Najhoršie to majú učitelia odborných predmetov, predsa je len rozdiel v náplni práce učiteľky matematiky a telesnej výchovy. Písomné práce treba opraviť, urobiť spätnú väzbu. V ZŠ je vyučovacia povinnosť 23 hodín týždenne, všetko odučene navyše je nadčas + 14,5 hodiny je tzv. príprava, porady, rodičovské, zasadnutia PK. Zaujímavé sú krúžky, tie visia niekde vo vzduchu, niekde dokonca ani učiteľ nevie, koľko peňazí za krúžok dostane - vyplácajú to polročne ako odmenu. Na zdravotníkov samozrejme v nadčasoch učitelia nemajú, ale cez karanténu neočkovaných očkovaní nahrabali aj viac ako 30 hodín mesačne (učí sa od 0. po 7. hodinu). Pričom sú nútení nezákonne nedať si nadčas preplatiť.