Casto tam chodis?A kolko si ich uz mal tych slovanskych 3 rocnych?
Casto tam chodis?A kolko si ich uz mal tych slovanskych 3 rocnych?
S Putinom sa vo svetovej politike nerata:-)))
Vďaka tomu všetkému síce nedržíme ako
národ moc pohromade, ale zase nás nikto ako jedinca nijako neobmedzuje a
nemá tendencie násilím zjednocovať. Ak existuje na svete miesto, kde
sa môže každý v pokoji a slobodne rozhodnúť, čím chce byť, ako chce
žiť a čo chce dosiahnuť, je to tu. Môžeme študovať, cestovať,
podnikať, pracovať, chlastať pivo, robiť čokoľvek, čo chceme.
To nie je zlé. Akurát možno neškodí si to semtam pripomenúť.
Páči sa mi tu. Zostanem tu aj budúci rok. =
Môžeme sa kedykoľvek zobrať a odsťahovať sa na iné, lepšie miesto, kde
bude všetko v Čajka.
A taky nám nikto nezakáže sa vrátiť, keď zistíme, že také miesto
neexistuje a mnohokrát je to aj oveľa horšie ako tu.
A to nie je zlé.
Cez všetky tie vyššie popísané kruté hrôzy, v ktorých tu musíme žiť,
dokážeme každodenne riešiť kraviny, ako kto je Slovanec a kto
Sparťan, že v televízii dávajú vtákoviny a dokážeme sa smrteľne vážne
hádať a urážať kvôli toho, že jeden chce dph zdvihnúť o percento a
druhý o dve znížiť.
Nie som cestovateľ, nikde som nebol, nič som nepoznal a nemôžem nič s
ničím porovnávať. Aj napriek tomu si lajsnu vyhlásiť, že sa tu máme ako
ošípané v žite, v najpokojnejším kúte galaxie. Nič dôležité tu
nemáme, takže nám to nikto nechce vziať. Nič nám zas tak moc nechýba,
takže sami na nikoho neútočíme. Nie sme bohvieako bohatí, aby sa nám sem
sťahovali hladné hordy, a nie sme zďaleka tak chudobní, aby sme sa vo
sťahovavé hordy premenili sami.
Zdravotníctvo stojí za hofno
No samozrejme.
Na každej izbe by mala byť telka, všetci by mali mať biele plomby a právo na okamžitú transplantácii pečene. Takto sa musíme uspokojiť s tým, že pre nás v núdzi vcelku rýchlo príde sanitka, že nás najskôr zachráni a až potom sa pýtajú po karte poistenca, že v nemocnici platíme len za karbenátek a že v rámci
poistenie dostávame veľmi slušné a odborné služby. To nie je zlé.
Počasie stojí za hofno
Úplná pravda. V lete veľké horúčavy, v zime krutý mráz. Ale nemáme
cunami, ničivá tornáda ani zemetrasenie. To nie je zlé.
Príroda stojí za hofno
Pravda. Ani poriadne hory, ani poriadne more, ani poriadna džungľa. Ale
zas tú nemáme na každom kroku jedovaté hady, chlpaté pavúky,
moskyty, v lese na teba neskočí hladný tiger a pravdepodobnosť, že ťa
do Berounky stiahne krokodíl, je taky pomerne nízka. To nie je zlé.
Celé je to tu na hofno
Je to presne tak. Ale nikto nás tu nedrží.
Hladom už tu nikto neumrel sto rokov. Máme sa tak zle, že sme leniví sa
za lepšiu prácou odsťahovať z Brna do Ostravy, pretože je to hrozne
ďaleko a tu máme garsónku po babičke. Štvrtina ľudí má denne na cigára, polovica na benzín do auta a tri
štvrtiny na pálenku. To nie je zlé.
Šéfovia sú parchanti
Svätá pravda, šéfovia všeobecne sú nahofno. Pokiaľ ale môžeš nadávať na
šéfa, znamená to, že máš prácu. To nie je zlé.
Dane sú vysoké
Sú. Sú nekresťansky vysoké. Pokiaľ ale musíš platiť dane, znamená to, že si aj niečo zarobil alebo niečo máš.
Horšie by bolo, keby si nič nezarobil a nič nemal. Nakoniec to nie je tak zlé.
Zamestnanci sú leniví nevďační parchanti Sú.
Ale ak máš zamestnancov, ktorým platíš, znamená to, že si borec,
ktorý dokáže viesť firmu a zarobiť toľko peňazí, že môže dať obživu ďalším ľuďom. To nie je zlé.
Uvaha
Nie sme hrdý národ. Lenže sme tu furt.
Prišiel Nemec, pobudol a zase odišiel a my sme tu furt.
Prišiel mužík, pobudol, odišiel a my sme tu ešte stále furt.
Prišla Únie, pobudne a až sa rozpadne, my tu budete furt.
Ťažko nás poraziť, keď nebojujeme.
A žiadny votrelec nezvládne počúvať naše vtipy dlhšie ako štyristo rokov,
to je vyskúšané.
Nestojíme za moc, ale ešte stále stojíme tu. To nie je zlé.
Politika tu stojí za hofno
Svätá pravda. Politici sú šmejdi a kradnú atď. A susedovi, ktorý je volil by sa patrilo dať po hube.
Ale je fakt, že ich zvolil vo voľbách. To znamená, že tu mávame voľby.
A že na politiky môžeš nadávať nahlas a nikto ťa nezatvorí? To nie je zlé.
Žijeme v drahote a biede
Je to pravda. Všetko stojí peniaze a tých nikto nemáme dosť.
S biedou vyjdú naprostej väčšine len na vlastné bývanie, placatou televíziu, chladničku, mikrovlnku, práčku, počítač, mobil a aspoň jedno auto do rodiny.
Pripomenieme si to do konca roka.....-:(((((
Zapad dobre vie ze v Rusku demokracia nebola a nebude,to ani nechcu dosiahnut....Rusko bolo vzdy inkonstantny faktor v svetovej politike a na to si zvykli, ale na anexiu a novu "studenu vojnu" nemozu dovolit....
V Rusku bacuju oligarchovia, podnikatelia a politici ktori nadobudli obrovske majetky.A oni dobre vedia proti komu sa muzici zburia ked bude inflacia a nezamestnanost....Zapad nebojuje proti Rusku ale proti Putinovej expansite..Ruska elita zacina chapat ze Putinova politika zacina skodit ich penazenkam....Sankcie EU dosahuju svoj ciel a je len otazka casu kedy Putin odstupi...Putin neni Rusko a Rusko neni Putin.....
Prisli sudruhovia konspiratori -:(((((((
Popularita Putina u ruského obyvateľstva po okupacie Krymu a zlacnenie vodky dosiahla hodnoty o ktorych západný politici môžu len snívať. Putin sa nemá čoho báť ľudí. Ale o to viac od oligarchov, podnikatelov a politikov, ktorí nechcú stratiť svoje nadobudnute bohatstvo, a vedia že Rusko len zo západom môže byť úspešne, ale nie bez neho.
Anti,uz ta zobrali do "kolektivu" :-))))Vlastny nazor ti zakazali ako u Jehovistov?........
Presne Anti, este jeden Krym alebo Putinove vyhrazky atomkami a bude ich 70%.......
Trolle sind eine Plage des Internets.Sie manipulieren Fotos und freuen sich diebisch, wenn jemand auf ihr selbst gestiftetes Chaos herein fällt. Und natürlich wird immer gemotzt, geschimpft und gemeckert, was das Zeug hält - man ist ja schließlich anonym.
abraxas pozor:-)))Für die schwedische Reality-Sendung "Trolljägarna" ("Trolljäger") begab er sich nun auf Spurensuche im Internet und machte ein paar besonders schwere Fälle ausfindig. Die Sendung erhielt im vergangenen Jahr viel Aufmerksamkeit in Schweden.
Vsak nenechame Rusov vyhladoviet ako to urobil Stalin na Ukraine ........
Tomuto nemci hovoria "Möchtegern" Der Breitmaulfrosch labert mal wieder bloß S**.:-))))
Merkelová podľa hovorcu dala Putinovi najavo, že všetky strany musia urobiť všetko, čo môžu, aby sa minské dohody plnili.a dalej : „Zavedenie sankcií malo isté príčiny a tieto sankcie môžu byť stiahnuté len vtedy, keď budú tieto príčiny odstránené,“ povedala Merkelová.
Odporúčame