Toto je opotrebovávacia vojna, vyhrá ten kto dokáže vyrobiť, presunúť na frontu a použiť viac vojenských prostriedkov a v tom NATO a Ukrajinci ťahajú za kratší koniec. Vo vojenskej výrobe Rusi enormne navyšujú vojnovú výrobu, ktorej sa momentálne Západ ani nepribližuje, v živej sile dnes už sotva 30 miliónová Ukrajina takisto ťahá za kratší koniec. Preto sa pýtam aký zmysel má táto vojna keď sa nedá vyhrať? Kvôli peniazom pre americké zbrojovky, suma zakázok im zabezpečuje zisky ešte na dlhé roky, vo vojne na Ukrajine sa spotrebuje veľké množstvo vojenského materiálu buď amerického alebo európskeho. Na ukrajinských životoch nikomu nezáleží, okrem toho môžu byť nahradené životmi krajín aliancie ochotných. Je jedno porekadlo a to hovorí, ak máš USA za priateľa ďalších nepriateľov už nepotrebuješ, v prípade Ukrajiny to platí na 100%.

