A?
Američania sa Ukrajiny zmocnili násilným prevratom, ak by to aj tak bolo ako píše autor, zabudol niektoré fakty ako napr. upálenie ľudí v Odese. Toto bola len ruská odpoveď na americký prevrat(vyjadrenia Nulandovej). Ukrajina nikdy nebola suverénna na to bola proste príliš veľká a významná pre Rusko ako z vojenského tak aj z národnostného. Ukrajina tým, že chcela vstúpiť do nepriateľského paktu prekročila pre Rusov všetky čiary. Rusko sa veľmi snažilo o mierové urovnanie - Minské dohody(bluf zo strany Západu - vyjadrenia Merkelovej), mierová iniciatíva pred začatím vojny a nakoniec rokovania mesiac po začatí vojny, ktoré boli celkom úspešné pokiaľ Ukrajina z rokovania neodišla. Až po tom ako Rusi pochopili, že dohoda nebude možná anektovali najprv Luhansk a Donbas a následne aj zvyšné dve oblasti. Z uvedeného vyplýva, že Rusom primárne nešlo o územia, išlo im o neutrálnu Ukrajinu a rovnoprávnosť ruskej národnosti na Ukrajine.

