Ľudstvo je síce pod kontrolou negatívnych síl, ale nie celé a nie všetci, ľudia sa pomaly prebúdzajú a to znamená, že je tu možná zmena, ak ľudia preberú zodpovednosť za svoje životy, zmena iste nastane.
Ľudstvo je síce pod kontrolou negatívnych síl, ale nie celé a nie všetci, ľudia sa pomaly prebúdzajú a to znamená, že je tu možná zmena, ak ľudia preberú zodpovednosť za svoje životy, zmena iste nastane.
No pokiaľ viem tak Rusko svoje dohody dodržiava(vždy sa nájdu výnimky, ale tie sú zdôvodnené nedodržiavaním z iných strán). Na druhej strane kolektívny Západ zmluvy dodržiava len keď sa mu to hodí, aj preto neverím na ukončenie vojny na Ukrajine dohodou, to by z toho zase Rusko vyšlo ako hlupák(napr. vyjadrenie Merkelovej-Minské dohody).
Ak je nesmrteľná duša, tak potom vzkriesenie je predsa obrazne s každým novým životom. Budhisti idú v tomto najďalej a poznajú rôzne svety podľa úrovne rozvoja príslušnej duše, teda duša(schválne nepíšem človek) si prejde životmi v rôznych svetoch aj v pekle, ale aj v raji a božských svetoch. Všetko ale má zmysel a účel a tým je hra na vývoj. Tých ktorých táto hra nebaví idú podľa budhistov do vyšších svetov medzi Budhov.
Prieči sa to predstave Boha, ktorý všetko dáva i berie a o všetkom rozhoduje, dnes je ale ľudstvo inde a koncept zodpovednosti za vlastný život sa pomaly ale isto na Zemi presadzuje a je to príznak nášho dospievania.
Ale je a je ďaleko viac, Jediný je všetkým čo existuje i neexistuje a predsa sú tu miriády bytostí.
Ale Švédsko a Fínsko nie je, tak ako to je?
Nehádam sa pre teba je to jediná cesta, pre mňa nie, pre mňa je jediná cesta k Bohu tá po ktorej práve kráčam, pretože všetci bez výnimky kráčame k Bohu aj keď niektorí okľukou...
Ok, veríš v ľudstvo a v to, že mu niekto iný vládou vnúti dobrý osud.
Nesúhlasím, verím v individuálny postup k Bohu(od určitej úrovne), verím v to, že sme multidimenzionálne bytosti, ktoré už pobývali v rôznych telách a rôznych svetoch, nielen v hmotnom vesmíre.
Napriek tomu sa tu na Zemi môžeme stretnúť v mnohých názoroch, napr. v tom, že len dobro dokáže ľudstvu prospieť, že každý má na sebe pracovať podľa svojich možností a schopností a to je naozaj veľa, alebo to tak nie je a pre postup k Bohu Jehovistom stačí viera bez reálneho vplyvu na život?
Myslím, že vojnu na Ukrajine veľa ľudí neočakávalo, aj keď USA to hovorili. Dokonca aj Ukrajina tomu neverila...
Iste aj tieto názory o skorom skončení vojny sú čiastočnou projekciou tých z nás, ktorí nie sú vojnoví štváči a je to plne pochopiteľné.
Na ten článok 5 NATO zmluvy by som sa nespoliehal, USA sa stále vyjadrujú jasne, že do otvoreného konfliktu s Ruskom nepôjdu. Bude im stáť také Slovensko za to, aby riskovali jadrovú vojnu? Podľa mňa nie, takže to vidím skôr tak, že ak Rusko pôjde do Východnej Európy nezasiahnu a to bude znamenať rozpad NATO.
USA už zbadali, pozri si nový článoček na zvedavcovi.
Píšem tu svoje názory a čo, nie som neomylný, na rozdiel od politikov na vysokej úrovni na oboch stranách nemám prístup ku všetkým informáciám tak ako oni.
Všetko zlé je na niečo dobré a naopak, myslím si, že tento spotrebný liberalistický kapitalizmus Slovensku a Slovákom nesvedčí, táto krajina úplne zrejme upadá, uvidíme čo prinesie nový šéf...
To mi pripadá ako snaha sa vykrútiť z toho, že pôvodné tvrdenie o jednorodenom synovi božom je neudržateľné. Všetky bytosti vo vesmíre sú si rovné(najmenšia baktéria, dokonca subatomárne častice, cez zvieratá, ľudí, planéty, galaxie...) svojou skladbou, líšia sa len svojou vyspelosťou, teda tým ako ďaleko to dotiahli, Krista nevinímajúc. Možno je Kristus najrozvinutejšia bytosť v stvorení, nehádam sa, neviem o tom veľa, ale principiálne je rovnaký ako vy, ja my všetci a o tom to je.
Ak Rusi naozaj zaútočia s polmiliónovou armádou ukrajinská fronta sa rozpadne a pôjde to rýchlo oproti doterajším bojom, bude to úplne iná vojna. Otázne je len kde sa Rusi zastavia, či na hraniciach Ukrajiny alebo pôjdu ďalej.
Nikdy nekončiaca viera v prichádzajúci koniec? Čo k tomu dodať.
Prečo nenávisť? Len mám iný názor, ale myslieť si o sebe, že len ja a moja viera je tá pravá, je pýcha, koľko ľudí toľko ciest.
To dielo(Grál) som nečítal skromne priznávam, čítal som všeličo, ale to nie.
Ešte by som zobral do úvahy jednu vec. Všetci nejako implicitne predpokladajú, že stvoriteľské dielo skončilo veľkým treskom(stvorením vesmíru). Prečo by to ale mala byť jednorazová akcia? Veď stvorenie je potrebné udržiavať a rozvíjať. Dielo stvorenia pokračuje každým okamihom a je realizované cez bytosti a bytosti, ktoré tvoria v hmote(vesmíre) sme my ľudia, teda my sme božie deti. Inak to nemôže byť, teda neexistuje jednorodený syn boží, my všetci sme, to ale nabúrava tvrdenie kresťanov...
Čítam a nič nevidím...
Mne to pripadá, že sa potrebujú odlíšiť tak si ich zakladatelia vybrali v čo budú a v čo nebudú veriť. Všetko samozrejme dobre zdôvodnené bibliou. Problém je len v tom, že bibliou sa dá zdôvodniť čokoľvek.
A druhý príchod Krista? Čakajte, zatiaľ to bolo len nejakých dve tisíc rokov, po ďalších desať tisíc si môžeme pohovoriť, ak tu ešte nejakí Jehovisti budú...
Svedkovia Jehovovi vy ste len fanatici a nie duchovní ľudia, duchovnosť znamená pokoru a nie fanatizmus. Vám len niekto natlačil do hláv v čo máte veriť a vy si myslíte, že to je tá pravá cesta k Bohu? Duchovné ego je to najväčšie zo všetkých a vy ste toho žiarivým príkladom.
Odporúčame