Pichadlo tak v tom sa nezhodneme, z pohľadu Ukrajiny je to zástupná vojna USA proti Rusku, kde Ukrajina bojuje živou silou a platí územím a zničenou krajinou. USA a jej vazal EÚ platia peniazmi a zbraňami.
Myslíš, že pre prostých Ukrajincov by nebolo lepšie byť bez vojny a neutrálny? Skús si aspoň na chvíľočku predstaviť seba na ich mieste, stojí to celé zato? Nechať si zničiť krajinu, pozabíjať všetkých bojaschopných chlapov a stratiť veľké časti územia? A prečo? Kvôli oslabeniu Ruska? Veď tá nenávisť ich zjavne zničí...

