Pán Stoltenberg...nahrajte si ten svoj monológ na CéDéčko...Nemusíte si drať dookola svoj jazyk
Pán Stoltenberg...nahrajte si ten svoj monológ na CéDéčko...Nemusíte si drať dookola svoj jazyk
Daj link...rád by som si to pozrel osobne
pred nedávnom bola na TA3 reportáž s českým kameramanom,ktorý v Donecku natáčal dokument pre Mexickú televíziu. Skús si ho niekde dohľadať a sám uvidíš čo chcú obyvatelia Donecka Táto reportáž bola necenzúrovaná takže odzrkadľuje pravdu o pomeroch v tomto regióne
Možno sa nikdy nedozvieme kto do demonštrantov strieľal a kto demonštrantov skutočne zastrelil,pretože vyšetrovanie nebolo objektívne.Bolo až manipulatívne. Bohužiaľ pre západné média to stačilo. Pripomeňme si telefonát Estonskeho prezidenta pani Aschtonovej v ktorom sa hovorilo o vážnom podozrení,že do demonštrantov strieľali Jarošovi militanti.Pani Aschtonová tento telefonát najprv poprela a keď Estónska strana potvrdila jeho autenticitu,,zostala znepokojená " a....nechala tento incident vyšetriť ,,hlavnému podozrivému" dočasnej vláde pána Jaceňuka. O ŠTYRI dni !!!! sa vyjadril minister vnútra ,že 98 mrtvych demonštrantov majú na svedomí ... vládne jednotky. Toto by nezvládla ,ani kriminálka CSI Las Vegas,hlavne preto,že nebola vykonaná žiadna exhumácia,žiadna pitva,žiadne balistické expertízy,ktoré by potvrdili či boli projektily ráže 7,62 (vládne jednotky) alebo s loveckých a krátkých guľových ktoré vlastnili militanti...
Hmmm Doteraz som si myslel,že Európska komisia rieši spory iba medzi členskými krajinami EU.Zaujímavé ,že Kyjev,ktorý nám ešte za nami už dodaný plyn nezaplatil ani euro (platby šli s balíčka pomoci pre Ukrajinu),nie s Ukrajinských peňazí,sa bude na nás ešte sťažovať.Druhý krát by som takému ,,susedovi" poslal...,,píp" a nie plyn
Dúfam,že si tu pán prezident nabudúce pozve nejakého kmeňového náčelníka z Rwandy.Takéto návštevy sú pre Slovensko ,,životne dôležité"
Ak si to máme zobrať s pohľadu obyčajných ľudí tak o čo sme na tom lepšie:
Slováci ,ako ,,tigri Európy" s vynikajúcimi makroekonomickými ukazovateľmi sa tu potácajú s 500-600 eurovými platmi a dôchodcovia prežívajú tesne nad hranicou chudoby
Na druhej strane Gréci,ktorí dlžia všade,kam sa otočia s tri krát vyššími platmi a dôchodkami.Aj keby prišlo ku všetkým ,tým úsporným opatreniam,budú sa mať lepšie ,ako my. Navyše budú mať ,,našetrené z minulosti". Ono tá ,,Grécka cesta" ktorou nás tak rád strašieval pán Mikloš ,nebola taká hrozná,ako by sa na prvý pohľad zdalo
Proti futbalovým chuligánom sa,,pripravujú" opatrenia už 20 rokov a sami vidíme ,čo sa deje na štadiónoch.Teraz podľa najnovších úvah budú môcť zastupiteľstvá zakázať demonštrácie pri ktorých hrozí riziko prejavov extrémizmu.Nuž v tom prípade sú demonštrácie ,,rizikové" tak na 90%,pretože tu máme ,,profesionálnych demonštrantov" ktorým je jedno,na akej protestnej akcií sa zúčastnia.Chcú si len niečo ,,rozbiť,alebo niekoho napadnúť" Samotný zmysel akcií ich nezaujíma. Ak teda bezpečnostné zložky chcú zabrániť,incidentom,mali by sa zamerať na problematické osoby(sú to stále tí istí) a nie na účely zhromaždení. Mohlo by sa stať,že by boli zakázane aj tie,ktoré sú politikom nepríjemné.(korupcia,či iné pálčivé problémy) ,ktoré sa na Slovensku neriešia
Kotleba nezastupuje 70% Slovákov ,ktorí na svojom území nechcú imigrantov o ktorých nič nevieme...
Je naozaj nemiestne hádzať do jedného vreca mienku ľudí z ktorých takmer 70% vyjadrilo obavy s prílevu utečencov s vyčíňaním niektorých jednotlivcov .,,Moderní Európania" sa čudujú,ako je možné,že sa väčšina Slovákov neztotožňuje s politikou Burselu.Odpoveď je jednoduchá.Politikom z EU chýba akákoľvek sebareflexia svojich rozhodnutí.Tých nesprávnych narobili za posledných 10 rokov viac než dosť.Počuli ste niekedy,že by sa niekto za ne ospravedlnil,alebo ich dokonca chcel napraviť?Ja nie....
Ferino prečo ťa trápi čo si Rusko môže dovoliť a čo nie. To je snáď ich problém.Starajme sa ,ako takéto ,,žvásty" poškodia našu krajinu. Ak si pán prezident myslí,že sa bez Ruska zaobíjdeme ,potom nech sa pozrie do očí nezamestnaným,ktorí prišli o svoju prácu práve kvôli takýmto rečiam
Od roku 1939 sme sa tlačili ,,niekomu" do zadku...Pán prezident,mohli by sme už s tým ,prosím prestať?!...
Pán prezident...Nasilie je hlavným ,,pracovným nástrojom" utečencov snažiacich sa dostať do krajín s najlepším sociálnym programom.Vypočujte si svedectvá kamionistov z Francúzska či Talianska,ktorých fyzicky napádajú,aby sa dostali do cieľ svojej cesty,vypočujte si svedectvo Rakúskej predavačky ,ktorej vylúpili obchod a okradli ju o mobil atď. Ludia ktorých nazývame utečencami si jednoducho prišli vziať do Európy to čo nemajú u nich doma
Ja som vyššie uvedeného pána celkom nepochopil.Na jednej strane chce s Ruskom spolupracovať,vytvárať partnerstvá a priateľské vzťahy a pritom chce budovať protiraketový systém namierený proti Rusku.Divné
Druhá vec ktorá mi nie je celom jasná je..Ak už západ dosiahne stav,že Rusko bude jeho priateľ,načo rozširuje ,,obranné" zoskupenie v podobe severoatlantickej únie?.....Proti komu????
Ako vidím nová Ukrajina je zárukou spoľahlivosti pri splácaní svojich dlhov...Posledné úspory by som im požičal.D)D)D)
Položme si otázku ,prečo padol socializmus? Kvôli skostnatelosti režimu a jej nízkej flexibilite. S Európskou úniou je to rovnaké. Ťažkopádnosť byrokracie riešiť problémy ,či už v Gréckej kríze alebo problému s expanziou utečencov predurčuje jej pádu.Zároveň nahráva na vzostup rôznych...,,ultra"...ktorí na neschopnosti úradníkov z Bruselu budú len profitovať.
Niektorí ,,demokratickí politici" by boli radi,keby bolo pre nich Rusko ,,druhou Afrikou" Stači si spomenúť na slová bývalej ministerky zahraničných vecí M Albraitovej.......,,Je nespravodlivé,aby Rusko ,ako štát vlastnilo toľko prírodných zdrojov"...Takže vylúpiť,vydrancovať,ako Angolu,či Kongo a ,,vivat demokracia"
Pamätám ešte časy,keď sme všetci museli hlasovať ,,jednohlasne a jednomyselne" (chválabohu ,už sú preč).Aj keď nie úplne.Ak má niekto iný názor ,ako ten oficiálny,hneď sa do nás ,,niekto obuje",že sme členom nejakých štruktúr a musíme postupovať jednotne.Nie nemusíme Pokiaľ sme ešte suverénny štát(dúfam,že ešte sme) tak máme právo vyjadriť svoj postoj,či sa to páči pánom s Bruselu ,či dokonca z Pentagonu ,alebo nie .
Odporúčame