Napadla Vás niekedy otázka : Či boli diktátori v niektorých krajinách prínosom,či naopak negatívom.Na jednej strane to boli ľudia,ktorí potláčali (mnohokrát aj násilím) názory ich oponentov,na strane druhej to boli autority,ktoré dokázali udržať poriadok a stabilitu v regióne.Ak si zoberieme blízky východ alebo severnú Afriku.Žijú tam skupiny,ktoré sa nenávidia už stovky rokov. Naivne si myslieť,že si teraz sadnú ,,demokraticky" za jeden okrúhly stôl a dohodnú sa je smiešne. Bude to znieť cynicky,ale pre niektorí militanti najlepšie pochopia ,,princípy demokracie" pod namiereným guľometom.A o to sa diktátori starali.Ľudia sa sice necítili slobodne ,ale nemuseli mať strach o svoje životy.Otázne je,čo je lepšou alternatívou

