Dobre. Tak "diagnóza" nie je choroba, iba jej pracovné pomenovanie. Nie je to nozologická jednotka.
Kardiológia nie je zrovna moja špecialita, no aj v nej existuje ultra-špecializácia: arytmológia. Plieskať arytmiou ako arytmiou nie je zrovna dobre. Je to veľmi zložité. Niekedy sa spája s kardiomyopatiou, ktorá často vzniká pri sústavnom preťažovaní srdca. Športové srdce - kardiomyopatia...náročné.
To, čo je v článkoch má nezaujíma, to je novinárska úroveň. Úmrtia mladých, výkonných športovcov priamo na placi...sú málokedy spoľahlivo a vierohodne vysvetlené. Prechádzajúci sa futbalista padne - a je mŕtvy. Zaujímavé, že bežkári či maratónci akosi neumierajú počas pretekov.
Triatlon je už enormné preťažovanie, nehovoriac o iron man. Ale ani oni tuším príliš nezomierajú.
Ten lekár je kto? Nemyslím, že by to malo byť tajomstvo.


