Ešte dovysvetlím. Keď som sa po nežnej nasťahoval do ČSSR...som si temer istý, že zdravotníctvo a sociálne veci boli jeden rezort. Teraz nie sú a s hanbou sa priznávam, že netuším ako sú financované napr. DSS či geriatrie, hospice a iné nie celkom jasne kamsi patriace zariadenia.
Osobne mám pocit, že sú pracoviská, ktoré sú financované z viacerých studní a ešte si aj pacienti priplácajú. Možno je tam priestor na čarovanie, neviem. Kúpeľníctvo (?)


