Pavel: Svet už nie je súbojom Západu a Východu, ale demokracie s autokraciami
Sú to rezervisti, nie bojovníci. Nie sú ošľahaní. Generál Pavel (či ako sa volá) bol aktívny vojak. Ako väčšina vojakov nebol vo vojnovom nasadení (ak sa nemýlim). Bežné.
Asi sú ľudia zvedaví na moju hodnosť: žiadna, ani slobodník. Tak sme fungovali v protiteroristickej jednotke, ktorá bola pod trojitým velením. Keď mi uplynula zmluva, keby som vstúpil do oficiálnych silových zložiek bol by som hneď kapitán s okamžitým zaradením na vyššieho dôstojníka (to je predpokladám aj na Slovensku major). Nemal som záujem.
No a to "ošľahanie"...bolo výdatné. Nie z vojny, z civilného prostredia. Určite sú tu chalani, ktorí boli aj vo vojnách (legionári, žoldnieri). Nepretŕčajú sa. Kedysi to bolo trestné - neviem, ako je to teraz. Dnes to asi nie je vôbec atraktívne, človek ľahko otrčí kopytá a akési prachy za to nestoja. To sa iba domnievam.