SaS nepriamo vyzvala kandidátov, aby sa vzdali v prospech Mistríka
Je na smiech sa nazývať nezávislý a popritom myť podporu SAS, ktorú mimochodom zakladal, len nemá preukaz ich 300 členného kolektívu a v každej diskusii sa tváriť ako Nicholsonová, ktorá spravila bakalárku... Jeho nezávislosť je prezentovaná len nezávislosťou od vôle a potrieb občanov SR a jeho závislosť je podobná ako u Kisku... čiže ak sa treba vyjadriť, treba zavolať ambasáde, nech mu pošle prejav, ktorý Bútora zedituje a preloží do slovenčiny a on prednesie... Samozrejme bez novinárskych otázok, ako to Kiska zvládal celé obdobie... Že presstitútky neprotestujú, že sa za 5 rokov nemohli ani na jednej tlačovej besede priamo pýtať prezidenta.... To je nemysliteľné na západe...