Chmelár vraví, že USA prehrali.
Oni tam ale nechodia vyhrávať - v zmysle toho, že na námestí v okupovanej krajine vlajú US vlajky a hrajú US dychovky.
Oni rozbijú krajinu, zabijú stotisíce ľudí, dosadia svoje vlády.
Potom tie vlády pracujú pre USA.
Tak, ako naše (vlády).
U nás tiež nie je vidno, že by vyhrali, ale v skutočnosti je US veľvyslanectvo najvyšším orgánom moci v SR.
Kolonializmus nie je vždy viditeľný, pretože sami politici a médiá v danej krajine tvrdia, že máme suverenitu -
v SR rovnako, ako v Iraku a inde, - a prostí občania tomu aj masovo veria - ale kolonializmus je realitou.


