Fúrik, Ty si, ako vždy, zabudol povedať, že Nemecko v marci r. 1938 ašlusovalo Rakúsko.
V dokumentoch, ako Versaileská zluva, ktorou sa usporadúval poriadok, hranice a penále za 1. sv. vojnu, sa výslovne zakazuje spojenie Nemecka a Rakúska.
Takže marec 1938.
V septembri 1938 prebehla Mníchovská dohoda:
Účastníci: Británia, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, POĽSKO?! MAĎARSKO?!
Téma: Roztrhanie Československa.
Čo tam robilo Poľsko a Maďarsko - spojenci Hitlera?
Mali územné nároky voči ČSR!
A tak okrem Nemecka, ktoré si odkrojilo Sudety - cca 20% Čiech, si
Maďarsko (po následnej Viedenskej arbitráži), na 7 rokov odkrojilo cca 20% Slovenska a Poľsko aj časť Česka, aj časť Slovenska.
Nevykresľuj totalitného spojenca Hitlera - Poľsko, ako obeť.
Minister zahraničných vecí Poľska napísal list Nemeckému veľvyslancovi, že za politiku Hitlera proti židom, mu postavia vo Varšave pomník.
Poľsko bolo so ZSSR navyše vo vojnovom stave od r. 1919!


