Má Dag Daniš o progresivizme pravdu?
Všetko si vysvetlila.
Je tu niečo, čo píšem dlho: Liberalizmus v Tebe je Tvoj vlastný, nikto Ti ho nevezme.
Ale politický liberalizmus je pred storočiami vytvorená filozofia, ktorá má za cieľ:
Pritiahnuť masy. Heslo: Bratstvo, rovnosť, sloboda.
Prečo?
Kvôli ich ovládaniu.
Liberalizmus je ľuďmi vytvorená (dobre znejúca) filozofia, ktorá má objednávateľov, tvorcov, kazateľov atď.
Cieľom objednávateľov nie je sloboda.
Cieľom je ovládnutie, manipulácia a zotročenie ľudí.
Príklad inej filozofie, ktorá má tie isté ciele, aj objednávateľov:
Kresťanstvo.
Čo je hlavnou tézou kresťanstva?
Láska k blížnemu a k Bohu: "Miluj blížneho svojho, ako seba samého."
Otázka:
Ak by Vatikánu (Vatikán je jedna z najstarších a najvplyvnejší veľmocí na svete),
naozaj išlo iba o lásku ku každej ľudskej bytosti a Bohu - Nemalo by to už byť za takmer 2000 rokov vidieť?
Chaos, vojny, rozvrat, milióny mŕtvych, zničené krajiny, životy, osudy.
Liberalizmus je tu síce kratšie, ale výsledky sú rovnaké...