Trhová ekonomika je mýtus.
Neexistuje žiadny voľný trh. Existujú iba kamarátske, mafiánske, politické, klanové, rodinné, korporátne a mocenské prepojenia, ktoré pomocou nimi kontrolovaných médií, viac menej úspešne inscenujú divadlo o demokratických súťažiach, trhových podmienkach a voľnej ruke trhu.
Tento systém by sa dal nazvať korporátny fašizmus.
Správne si poznamenal, že to, čo korporáciám chýba, je ešte lacnejšia pracovná sila.
Tzv. ľudské zdroje sú ľudia, ktorých je treba využiť, dať im iba toľko, aby nejak prežili jeden mesiac a tak ich šikanovať a manipulovať až kým neumrú.
Zhovadilosť a zvlčilosť tohto systému je možná aj vďaka ľuďom samým.
Podľahli ilúzii o demokratických voľbách a nevidia, že si vyberajú z kandidátov, ktorí sú marketingovým produktom.
Veď ako inak by sa mohol dostať na najvyšší post v štáte úžerník, ktorý voličov presvedčil, že je ľudomil?
Preto tvrdím, že dnes je najcennejšou komoditou informácia.
Ale tí, ktorí informácie najviac potrebujú, ich ignorujú.


