Kažimír je síce manipulátor a demagóg, ale to je predsa základný predpoklad zaradenia medzi "bruselokraciu".
Prečo ho teda nechcú?
Rozumiete tomu?
Kažimír je síce manipulátor a demagóg, ale to je predsa základný predpoklad zaradenia medzi "bruselokraciu".
Prečo ho teda nechcú?
Rozumiete tomu?
"Nepísané pravidlá?!"
To je čo?
V totalite je normálne, že vás môžu odsúdiť za porušenie "Nepísaných pravidiel".
V "demokracii Bruselského typu", nie nepodobnej totalite, sa nedávno najviac tlieskalo Vašáryovej hodnoteniu českých volieb, ktoré nedopadli podľa jej želania:
" Občania ČR majú v hlavách zmätok." (V ČR hneď vytiahli na vulgárny vtip z čias, keď Magda kandidovala na prezidenta: "Ktoré zviera má najväčšiu píp - lasica").
Alebo bývalá šéfka NS, Wagnerová: "Neuznávám demokracii postavenou na počtu procent voličů, nýbrž na hodnotách"!
Kažimír podľa Politico:
Má „nepredvídateľnú povahu“ (nemá všetky školenia správneho myslenia).
Má zvyk „hovoriť bez rozmyslenia“ (teda nie to, čo mu dopredu prikážu).
A sú obavy, či by „dokázal vykonávať funkciu bez toho, aby urážal ľudí“.
Ja osobne mám Kažimíra v paži, ale tu sa potvrdzuje staré známe:
Demokracia je výborná vec, ktorá má jedinú vadu a tou sú voliči.
Ale aj s týmto nedostatkom "demokracie", si, ako sa zdá, Brusel nakoniec poradí.
Nevedel som čo si predstavuješ pod pojmom "stalinistický",až v poslednej vete si to tak akosi zhutnil.
Budem Ťa teda citovať:
"Typická “liberálne stalinistická” predstava je tak naivná predstava, že možno kombinovať liberálnu demokraciu so “štátnym socializmom”, pričom štát má zostať rovnako alebo porovnateľne byrokratický ako dnes."
Ak teda stalinisti sú všetci, čo kombinujú liberálnu demokraciu so štátnym byrokratickým dirigizmom a kontrolou, musíme s hrôzou skonštatovať, že dnešná EU je priam semenišťom stalinistov.
EU, ako stalinistická inštitúcia, s tým súhlasím.
Cenzúra, byrokracia, nikým nevolený aparát chrániaci sám seba a zdôvodňujúci svoju nenahraditeľnosť tisícami nových výnosov, regulácií, opatrení a nariadení, Ti dáva za pravdu.
Ako heslo tohoto molocha by som dal:
"Kto nevládze, musí nabok.
Kto vzprieči sa, musí padnúť"...
Janko, Ježiš zanechal iba jediný naozajstný odkaz:
"Miluj blížneho svojho, ako seba samého".
Ak by sa všetci, čo sa hlásia k jeho odkazu, venovali tejto jedinej hodnote, tak by to tu za 2000 rokov, čo všetci tvrdia, že sú nasledovníkmi JK, inak vyzeralo.
Aj Ty tu teologizuješ, čo je nadradené a čo podriadené.
Skús od budúceho blogu písať o hlavnom odkaze JK a uvidíš, že Tvoje písanie Ti pôjde hladko a bude mať aj veľa priaznivcov...
Béďo, ako chemickí špecialisti, v rámci cvičenia sme nafasovali masky, išli na špeciálne cvičisko, nasadili masky a dívali sa, ako je v strede aktivovaný fosgén.
Masku som mal tak stiahnutú, že ma rozbolela hlava a ten psychický tlak sa vyrovnal tomu fyzickému.
Tento článok sem dali Reuters.
Je to tzv. nepravdivá správa a EU komisia by mala Pravdu postihnúť za šírenie hoaxov.
Moskva v BR v skutočnosti odmietla predĺžiť misiu vyšetrovacej komisie OSN.
Pozrime sa na foto, ktoré tu Pravda dala a prečítajme si, čo píše Pravda o záveroch komisie.
"...Sýrska vláda použila SARÍN!.."
Ak by bol použitý Sarín, tak by neprežil nikto, kto sa dotýka toho napadnutého dieťaťa, resp. iných postihnutých osôb.
Takže sarín vylučujeme.
Aký kredit má komisia OSN, ktorá tiež šíri klamstvá?
Žiadny.
Aké dôkazy pre sarín a pre to, že ho použila Sýrska vláda, komisia predložila?
Žiadne.
Dokonca prvú správu vydala tak, že nikto z jej členov a pracovníkov v tom čase v Sýrii nebol.
Urobila teda Moskva správne, ak nepredĺžila mandát misii OSN?
Neviem, ale tento článok je zavádzajúci.
Ťeškoslovensko je stát lihově - demagogický, se socialistickým zřícením, zvedeno Komickou stranou, v cele s generalním nájemníkem, Gustavem Rusákem.
Nejvíce sa mi na nich líbí, jejich pětileté flámování hospodářství.
Ten Vietnamec to povedal presne takto - bol som pri tom...
"...záhadné úmrtia študentov Žifčáka a Šmída...?!"
Stan, Ty to píšeš ako vtip?
ZIFČÁK, bol príslušník ŠTB. Spoluzakladal študentské hnutie - ako študent RUŽIČKA.
Takže ŠTB spoluorganizovala pochod ku dňu študentov, dňa 17.11.1989!
Študent Ružička, teda agent Zifčák išiel v čele sprievodu a viedol ho tam, kde ŠTB pripravila zásah.
Po strete s políciou Zifčák - Ružička padá na zem, je ošetrovaný (príslušníčkou ŠTB) a odvezený sanitkou.
V tej chvíli sa mení na Martina ŠMÍDA.
Agentka ŠTB Dražská kontaktuje P. Uhla a oznamuje mu správu o smrti M. ŠMÍDA.
Študenti - priatelia RUŽIČKU - ZIFČÁKA, ho hľadajú po nemocniciach - ten sa stratil a vrátil do služby, ako agent ŠTB - ZIFČÁK.
P. Uhl to ohlasuje do Slobodnej Európy a tá to odvysielala.
Táto udalosť nakopla protesty.
Všetci (aj ja,) sme zvolali: "Nebudú zabíjať našich študentov" a išli sme na námestia - ja osobne na nám. SNP v Bratislave.
Ja som to robil spontánne, netušil som vtedy, že aj táto "revolúcia", ako mnohé iné, je manipulácia.
Uvedomujete si, čo sa snažíte dokázať?
Že brexit zariadili Rusi a Trumpa zvolili tiež?
Ale tým by ste dokázali, že celý Západ s US prezidentom a Britskou vládou je - vazalom Ruska?!
Toto sa snažíte dokázať?
Že nás riadi Rusko?
No, tak to som zvedavý.
A chápete dôsledky, ak by to bola pravda?
Pravdou je, že USA riadili a do značnej miery riadia Rusko.
Faktom je, že pri voľbách Ruského prezidenta, bolo Západom vyslaných do Ruska viac, ako 8 000 tzv. pozorovateľov!
V Rusku v tom čase pracovalo viac, ako 600! kancelárii USAID, OSF, Gulenových agentúr atď.
To bol zásah do Ruských volieb.
Ale nevylučujem, že Trump je Putinov agent.
Teraz už iba budeme čakať na pokyny z Ruska vládam USA a GB...
Inak, na Tvoju otázku, či vieme vyprodukovať solídny film, musím povedať, že solídnych filmov produkujeme štatisticky percentuálne zhruba toľko, ako solídnych blogov.
A keď spomínaš toho Svěráka a to, že ukazuje ošarpané domy a ľudí, tak priamo vo "Vesničko má středisková", je dôvod.
Keď sa maliara pýta babka, prečo ten plot maľuje "taký ničemný", aj s tou zlomenou šrankou a skupinár mu v zápätí navrhuje, aby radšej namaľoval jeho dom...
Blahoslavení chudobní duchom, lebo ich je kráľovstvo Hollywoodske:
Môj blog na túto tému, ktorý som dal pred časom:
Tie dary v hodnote 1488 Eur, tie M. Kotleba dáva náhodou?
Ak 88 je symbol nacistického pozdravu a všetci to vedia, tak nám Kotleba chce odkázať čo?
Že obdivuje nacizmus, alebo si iba robí srandu.
Človek, ktorého obviňujú z fašizmu, by sa ale skôr mastarať o to, aby jeho neprajníci na to nemali dôvod, nie im ešte prihrávať na smeč, nemyslíš?
Ak je Kotleba iba národniar, tak to má byť vidieť v používaní súčasnej národnej symboliky.
Boh chce, aby sme ho my oslavovali?
Jessica, Jessica, načo by mu to bolo?
Boh, ktorý stvoril Slnko, nepotrebuje predsa od ľudí, aby mu pálili sviečky.
Alebo si myslíš, že je taký malicherný a ješitný, že naozaj potrebuje, aby mu ľudia obetovali zvieratá a ľudí?
A aby ho oslavovali?
Myslíš si, že Boh má charakter masového vraha, či mafiánskeho bossa?
Tak si predstavuješ Boha?
Ty by si takého Boha oslavovala?
Ak Svätý má byť dobrý a radostný, tak ako by si dosiahla, aby starozákonný Boh spĺňal parametre svätca?
To by spolu predsa neladilo.
Boh je duch. Nie je človek. Nemá ľudské vlastnosti.
Preto nemôže chcieť, aby sme ho oslavovali.
Lebo ak by to chcel, bol by ješitný a samoľúby a namyslený a to by nespĺňal kritériá svätosti.
Mária, Teba podozrievam z viacerých vecí.
Jednou je zaujatosť. Príliš sa snažíš ohýbať fakty a prispôsobovať ich cieľu (pamätáš si na našu polemiku o "zatvrdení Faraónovho srdca" ?- prečítaj si ju po rokoch).
Ďalšou je to, že si, na rozdiel odo mňa, Flavia nečítala. Preto aj odkazy na Flavia nedávaš priame, ale sú to odkazy na iné práce, ktoré sa vyjadrujú k Flaviovi.
Problém s účelovým, manipulatívnym zbožšťovaním Ježiša Krista v rámci Biblického projektu (jedna z techník útlaku ľudstva), je aj v tom, že dnes si môžeme prečítať pohodlne kopu autorov spred 2000 rokov, napríklad Caesara, ktorý píše priamo o tom, čo videl a zažil, aj s menami ľudí a kmeňov. Jasne a presne, aj keď zo subjektívneho pohľadu autora..
Ježiš Kristus nám nič také (zatiaľ), nezanechal.
Vďaka tomu sa k slovu dostáva RKC, ktorá nás spracúva hlásaním lásky 2000 rokov.
A - aké prekvapenie - namiesto lásky tu 2000 rokov máme násilie , teror a totalitu všeho druhu.
A kto to požehnáva...?
D1 je nesporne ukážkou neschopnosti všetkých vlád po r. 89.
Ale technicky vzaté, je D1, iba výzvou, ako riešiť problémy .
Od r. 1996 som chodil do Chorvátska bez diaľnic.
Od Maďarskej, alebo Slovinskej hranice (Goričan, Krapina), je po Dubrovník asi 670 km. a diaľnicu začali stavať asi v tom 96- tom roku.
Celý úsek, s asi 25 tunelmi (Mala Kapela a Sveti rok majú po 5,9 km), je otvorený s plným profilom tunelov, asi od r. 2014.
Diaľnice v Chorvátsku sú dnes dlhé asi 1300 km.
A označenie je od A1 po A13.
A ver mi, že mnohé časti idú v ťažšom teréne, ako je naša D1.
Aby som to zhrnul.
Omylom nie je stavať čokoľvek ťažké.
Omylom je vybrať si neschopných staviteľov - politikov.
V prípade SR je omylom, že do čela štátu umiestňujeme magorov a zločincov.
Napr. v r. 1999 vystúpil v televízii Kanis a zdôvodnil, prečo Dzurindova vláda zastavila stavbu diaľnic:
"Umiera na nich priveľa ľudí" ( o niekoľko mesiacov Kanis odstúpil, lebo zdôvodnil, že obrovský dom stavia z výhier v tipovaní)...
Veľmi správne zamyslenie.
Ak tým národom sú myslení Slováci, a tou pamäťou naša história, tak naši predkovia, kmene z ktorých sa sformovali Slovanské etniká, tu válčili už pred viac, ako 2000 rokmi.
César, Strabón, Plínius st., vojvodcovia, dejepisci, legáti, ktorí rozširovali Rímsku ríšu, a pôsobili v posádkach v provinciách Panónia, Noricum a i., Tu neďaleko Hainburgu, leží Carnuntum, bývalý Rímsky tábor a oporný bod na Dunaji, z ktorého Rimania bránili hranicu proti "barbarom" z ľavej strany Dunaja.
A kto boli tí barbari?
Protoslovanské kmene. Naši predkovia.
Nuž, UPN tu nie je preto, aby rozvíjal pamäť národa.
Je tu preto, aby národ žiadnu pamäť nemal...
Mal by sa správne volať: Ústav selekcie pamäti národa.
"Bol Božím synom presne tak, ako si ty Božou dcérou..."
Devana, absolútne presne si to napísala.
Čo by Ježiš povedal?
Že sme hlupáci, keď vyše 2000 rokov si necháme vládnuť od zločincov, manipulátorov, luhárov a vrahov.
Povedal by:"Otvorte oči, vy magori a nenechajte vládnuť falošných prorokov.
Či som vám nepovedal: Po ovocí ich spoznáte.
Chráňte sa falošných prorokov: prichádzajú k vám v ovčom rúchu, ale vnútri sú draví vlci.
Poznáte ich po ovocí. Veď či sa oberá z tŕnia hrozno alebo z bodliakov figy?
Tak každý dobrý strom rodí dobré ovocie, kým zlý strom rodí zlé ovocie.
Dobrý strom nemôže rodiť zlé ovocie a zlý strom nemôže rodiť dobré ovocie.
Každý strom, ktorý neprináša dobré ovocie, vytnú a hodia do ohňa.
Teda po ich ovocí ich poznáte."
To by povedal. A my by sme ho nepočúvali...
Odporúčame