Demos je ľud a kracia je vláda.
Ale ešte to má iný význam.
Nie, že vládne ľud, ale vládneme ľudu.
Demos je ľud a kracia je vláda.
Ale ešte to má iný význam.
Nie, že vládne ľud, ale vládneme ľudu.
Nuž demokracia, aby sme boli ešte presnejší, je:"Vláda ľudu".
Takže demokracia ešte na svete, odkedy na ňom žije človek, nebola.
Pavol, asi si kvôli zaneprázdneniu zabudol napísať, že mŕtvych má na svedomí aj feudalizmus, aj katolicizmus, aj islamizmus, aj kapitalizmus, aj socializmus, aj demokracia, aj nacionálny socializmus, aj monarchie, aj EU papalášizmus, aj marxizmus, aj trhová ekonomika, teda imperializmus, atď.
Bude to asi tým, že všetky tieto ideológie, včetne tebou spomínaných fašizmu a komunizmu, sa šíria rovnako, ako to robil Július César v Galii, Germánii a Británii - ohňom a mečom, v záujme tisícročného udržiavania obyvateľov Zeme v strachu, manipulácii, poddanstve, nevedomosti a nevoli.
Ak by si to tam doplnil, Tvoj blog by nemal chybu.
Takto si podozrivý, že zločiny jednej ideológie sa pokúšaš kryť upozorňovaním na zločiny ďalších.
Uvedomujú si v USA, čo znamená toto vyšetrovanie údajného ruského zásahu do volieb, pre stabilitu USA?
Čo sa stane, ak sa zistí, že Rusi ovplyvňovali voľby?
Príde konštatovanie, že Trump je ruský agent?
Nič ponižujúcejšieho si USA nemôžu želať. Odvolajú Trumpa?
Ale to iba zníži význam USA vo svete a rozkýva ich stabilitu aj na domácej scéne.
Viete, že 18. 03. 2018 sa konajú v Rusku voľby prezidenta?
A pamätáte si tie minulé?
Rusko muselo strpieť viac, ako 8 000 tzv. pozorovateľov.
V skutočnosti to bol masívny zásah do Ruskej suverenity a demonštrácia toho, že Rusko nie je suverénnym štátom, ale je vazalom a musí strpieť kontrolu impéria, ktoré udelí súhlas s tým, kto bude jeho prezident.
Výsledkom vyšetrovania v USA bude jediné.
Celý svet bude žiť v presvedčení, že miešať sa do volieb je neprípustné.
Rusko túto skutočnosť maximálne využije, posilní si suverenitu, ak veľvyslanectvo USA vydá akýkoľvek plagát, Rusi im vyhostia diplomatov a svet im ešte zatlieska...
No a komu to dlhujeme, aby sme vedeli, kam máme platiť?
Ja som zistil inú záhadu.
Išiel som skopírovať môj prvý blog na pravde, zo 16.12.2013:
"Prvým predsedom EU sa stal nacistický právnik Walter Hallstein":
http://domino50.blog.pravda.sk/2 013/12/16/pr…
A všimol som si, že pod článkom je v rubrike:Starší článok tohto autora, nejaký článok v angličtine.
Mrkol som sa a naozaj, bol tam anglický text a ako autor som bol uvedený ja, tak ako by som ho sám napísal, aj uložil.
A za ním boli ešte dva!
Hodil som ich do koša, ale tiež som sa začal zamýšľať nad mierou adminových vstupov a manipulácií z článkami.
V minulosti so, tak ako Roman písal adminovi, že niektorým starým článkom sa zvýšila čítanosť.
Upozornil som ho na to, nech si to preverí, aby si nemy slel, že sedím a otváram si dookola vlastné články, aby som im umelo zdvihol čítanosť.
Výsledok vyšetrovania som sa nedozvedel.
Nie, tento bol zo štruktúr CME a pôsobil v SR.
Volzová nebola Ruskova kamoška.
Na začiatku bola privatizácia televízneho okruhu.
Záujemcovia chodili a dolaďovali projekty s radou pre tv vysielanie.
Po čase bol víťaz: firma Štúdio ESPE, Siloš Pohanka, Maroš Černák.
Nasledovalo hlasovanie v parlamente. Parlament privatizáciu o jeden hlas neschválil.
Potom prišla privatizácia , myslím okruhu TATRY?
Podmienka: Nesmú sa záčastniť tí, čo boli v prvom tendri!?
Tak Štúdio ESPE oslovilo Ruska, že do súťaže pôjde s ich hotovým projektom on a podpísal im zmenku na nejaké milióny mariek.
Projekt prešiel, parlament to schválil po tom, čo Volzová doniesla ručenie z Nemeckej banky.
Ale Ruska oslovuje cez Železného a Slversteina (CIA), CME a Rusko mení krytie, čím chce vyšachovať HZDS, Volzovú a vlastne aj ESPE.
Tak sa začína cez Agha a Kočnera vymáhanie pohľadávky pre ESPE...
Peklo, je samozrejme vykurované ekologicky, v súlade s predpismi EU.
G.W. Bush, ráno, pred útokom USA na Irak:
"Dnes ráno som sa rozprával s Bohom."
Napíš mu a spýtaj sa ho, ako vyzeral. Bush je veriaci a ak neklamal, tak útok prekonzultoval s Bohom. Asi mu ten útok Boh schválil.
Pred útokom na Kanán sa Izraeliti tiež radili s Bohom a Boh im dal takéto pokyny:
(Dt 20,16): „V mestách týchto národov, ktoré ti dáva Hospodin, tvoj Boh, do dedičného vlastníctva, nenecháš nažive nič, čo dýcha“ .
Cudzinec, dotkol si sa v osobe Otta Habsburga, zvlášnej línie zakladateľov EU.
Pred asi 100 rokmi R. Coudenhove - Calergi zakladal Paneurópsku úniu a vo svojich dielach popisoval spojenie Európy.
Plánoval migráciu, stvorenie európskeho občana...
Dnes je Paneurópska únia implementovaná do štruktúr EU a riadi najväčšiu frakciu v EU parlamente (A. Záborská je dnes podpredsedníčka).
Otto Habsburg, spoluzakladateľ, bol jej dlhoročným predsedom a bol tam aj K. Schwarzenberg (ako sa dostal feudál do riadenia ČSR a v Čechách je dodnes?), ktorý Kalergiho podporoval od mladosti a ďalší dinosauri, ktorí neomylne idú za svojim feudálnym cieľom, pričom občania EU sú pre nich otroci a pracovná sila - ľudské zdroje.
Takže idei a hodnoty, mier a prosperita, sú kecy pre dosiahnutie cieľa elít.
EU nie je to, čo nám tvrdia, že je...
Devana, väčšinou to nie je preto, že Ťa niekto diskriminuje.
Každé miesto a každý človek je jedinečný.
Muž príde a povie: Šéfe, mohol by si mi zvýšiť? Nikto nepýta pre kolegu v rovnakom zaradení a šéf sa rozhoduje po otázke, nie automaticky.
Žena má inú mentalitu:
"Ak si šéf nevšíma, že tu makám viac, ako chlapi, tak ja sa mu do zadku pchať nebudem".
Kým muž si vypýta, žena si nevypýta. Inokedy je to možno naopak.
Nie pre to, že si žena. Každá zmluva je jedinečná.
Možno robíš tú istú prácu, ale možno si na nej o rok menej a šéf oceňuje aj dĺžku PP, aj loajalitu,.
Vieš, ako rozmýšľa zamestnávateľ?
Má starého zamestnanca Jana a ten za ním príde:
"Mám 1000 a chcem 1200. Inak dávam výpoveď".
A do toho príde nováčik Fero a šéf kalkuluje.
"Jano chce odísť, dám na jeho miesto Fera",- a Ferovi ponúkne 800.
Fero to prijme.
A šéf ušetril 200, to je ročne 2 400 a s odvodmi spolu cca 3 320.
Šéf to oznámi majiteľovi, ten ho pochváli a z ušetrených 2 400 mu dá 1000 odmeny...
Devana, ženy nie sú rovnoprávne, ženy sú hierarchicky vyššie bytosti.
Vďaka nim vieme, čo je láska, vďaka nim strieľame góly, lietame do vesmíru, vďaka nim je svet miesto, na ktorom sa nám oplatí žiť.
Bez žien by svet vyzeral, ako prasačí chliev, kde by sa váľalo množstvo ožratých, agresívnych magorov, ktorým by chýbal akýkoľvek zmysel života.
Áno, vďaka vám, baby, existuje život, vy ste ho priniesli na planétu Zem a ak sa spamätáme a pochopíme to, pomôžeme vám Zem premeniť na Raj, ktorý, keby sme vás viac počúvali, by tu už dávno bol.
Pre všetkých.
Citujem Ťa, Devana:
"Mnohé ženy, ktoré majú rovnaké, alebo vyššie vzdelanie ako muž na rovnakej pracovnej pozícii, dostávajú nižšie finančné ohodnotenie svojej práce."
Táto "mýtická" veta je FRÁZA. Klišé...
Ako keby som povedal:
Mnohí strední útočníci (pričom sú všetci muži), nedostávajú na rovnakom poste toľko peňazí, ako C. Ronaldo".
Na tejto vete buď všetko pochopíš, alebo mi brnkni a ideme robiť kampaň za:
"ZROVNOPRÁVNENIE VŠETKÝCH STREDNÝCH ÚTOČNÍKOV".
Dobre, Devana to pochopila a ostatné ženy čaká príklad pre ženy:
Poznám podnikateľku (ženu), u ktorej poobede upratujú dve upratovačky.
Každá asi 10 dní do mesiaca, každá asi 45 min. denne.
Jednej dáva 100 Eur/mes.
Druhej dáva 120 Eur/mes.
Prečo ich neodmeňuješ rovnako? Veď jednu diskriminuješ.
Aj tej druhej by som dávala 100 Eur, ale ONA TRVÁ na 120. Tá druhá to ani nevie, je spokojná.
Tú, čo berie 120 by som vymenila, ale všetky záujemkyne zatiaľ chceli 150.
A robí precíznejšie, ako tá, čo berie 100.
Atď....
Och a ešte vysvetlenie:
Viete, novinári by mali kontrolovať vládu a elity a byť protiváhou ich ega, šialenosti, mesiášstva a zvrátenosti (na najnovšej afére s "fajkami za kariéru", vidíme, ako funguje Hollywood a vlastne - Už celý svet!).
Ak žurnalista spolupracuje s elitou, stáva sa iba jeho lénnikom a platenou "silou" - propagandistom.
Vaša kariéra po uverejňovaní tých "správnych" názorov, naberá aj "správny" smer.
V televízii pri raňajkách, s folklórnym súborom za chrbtom, vysvetľujete ospalému národu ekonomické zákony.
Skvelé.
Neprekvapí ma, ak v budúcej vláde budete minister financií.
A Staňek, Švihlíková, Šichtařová a desiatky ďalších, ale politicky nekorektných ekonómov nedostanú priestor.
Chlapci, my sa tu dohadujeme - socializmus, kapitalizmus, fašizmus, feudalizmus, ale ide tu o to:
Aký má každý obyvateľ planéty na každom jej mieste - v Austrálii, Afrike, Amerike, Európe, Ázii, prístup k ZDROJOM, možnosť byť sýty, možnosť robiť čo ho baví a čo ho živí, aby mal pocit bezpečia, tepla, sucha...
Najväčšou prekážkou sú vždy: Peniaze, Zločinci (tí, čo vás vypaľujú z vlastného etnika a tí, čo prídu do vášho kraja z cudziny a Vláda.
Zvolíte si vládu. Ona vám zdvihne dane BEZ MANDÁTU (napríklad zdvojnásobenie dane z nehnuteľnosti v BA), pričom tvrdí, že musí stavať cesty, mosty a p.
Výsledok: Rozkradnuté VAŠE zdroje na nástenkové tendre, gorily, atď.
Jediné čo sa nestavia, sú cesty, mosty a pod.
Otázka: Prečo každá vláda každého štátu NEKONTROLUJE peniaze v danom štáte? A to už od Faraónov, Cisárov Ríma, Kráľov Británie, Francúzska, Nemecka, Ruska.
Ak si peniaze musia 5000 rokov požičiavať údajne zvrchovaní vládcovia sveta,
KTO v skutočnosti KONTROLUJE PENIAZE?
Dobrý rozbor, Braňo.
Zaujímavý však bude vývoj v najbližších týždňoch, pretože na ťahu je štát.
Môj pohľad nie je nikdy čisto politologický, pretože som videl snahy zviditeľniť referendum a "pomôcť" Kataláncom v publicite.
Policajný zásah a zásah tajných služieb ukazuje, že do deja sú vtiahnuté aj iné sily a iní hráči, než iba Katalánci, vláda a paralyzovaná EU byrokracia, ktorá sa fascinovane prizerá, ako sa jej vysnívaný hrad, mení na hrad z piesku.
Ak totiž Madrid nasadí tanky, to bude prúser.
Pamätáme si na ten prvý tank na Donbase, ktorý ľudia naháňali po poli...
Teraz majú šancu všetci, ktorí si myslia, že EU je reformovateľná.
Teraz sa do toho môžu oprieť a začať si klásť podmienky, pretože teraz sa dá vyjednávať o vylepšení pozícií národných štátov.
Osobne si myslím, že EU sa dostáva do fázy, kedy sa bude viac štátov snažiť riadiť EU a nie EU štáty.
Vízia Európy národov tak dostáva väčší priestor, ako vízia spojených štátov európskych.
Och a skoro som zabudol.
Nacisti rozpracovali povojnovú podobu EU pod nadvládou Nemecka a na filozofii R. Coudenhove - Calergiho, ktorý aj založil predchodcu EU - Paneurópsku úniu, a ďalších.
Konkrétne Walter Hallstein, nacistický právnik.
Po porážke Nemecka sa W. Hallstein, vyhol denacifikácii a stal sa prvým predsedom EU, až do začiatku 70 - tych rokov.
Napríklad Európska komisia, ktorá je nevoleným orgánom a jediná tvorí zákony EU, bez vlád a EP, je čisto jeho výtvorom.
A Paneurópska únia (podpredsedníčka Anna Závodská), kontroluje najväčšiu frakciu v EU parlamente dodnes.
Aká náhoda, čo?
Prvým predsedom EK bol nacistický právnik W. Hallstein:
Odporúčame