Ako vznikajú takéto plány?
1. Vojenské orgány napr. v Rusku, alebo v USA vypracujú strategické plány napr. na 1. úder, na odvetný úder, na taktické nasadenie jadrových zbraní z nemožnosťou odvety, atď. Po rokoch sa to objaví v tlači a začne mela : Pozrite, Rusi nás plánovali zničiť. To, že USA plánovali to isté, sa zamlží.
2. Existujú konceptuálne plány, sú ich stovky, pretrvávajúce storočia, ktoré slúžili v staroveku, stredoveku aj novoveku na stabilitu rodu, etnika, krajiny, národa, impéria.
Takisto ako dnes NATO definuje nepriateľa, a Ruská doktrína je opačná, tak sa vždy definovalo ohrozenie a plány na to, ako mu čeliť.
Z niektorých vznikli doktríny, napríklad plány Coudenhove - Kalergiho na vytvorenie EU a podľa týchto doktrín, neustále modifikovaných, sa postupuje dodnes.
Niektoré sa uchovali a nerealizujú sa.
Tie nerealizované sa nechajú ,,uniknúť" z centier a archívov moci a slúžia na testovanie posunu nálad obyvateľstva, atď.
Vždy je možné vyhlásiť, že je to podvrh...

