Roman, tému si zvolil výbornú.
Ale pristupuješ k nej, ako by si predpokladal, že inteligencia jestvuje iba na Zemi.
To je veľmi málo pravdepodobné.
A zabudol si sa zamyslieť nad tým, aký je vlastne rozdiel, medzi UI a biologickou inteligenciou.
Predstav si dieťa, ktoré má 3 mesiace.
Je to biologická inteligencia?, ale nevie hovoriť, chodiť, nevie zložiť jednoduché slovo, nevie koľko je jedna a jedna.
Ako rastie, tak to, čomu hovoríme inteligencia, je vlastne do pamäte ukladanie všetkých vnemov, skúseností, učenia atď, pomocou všetkých čidiel/senzorov teda zraku, sluchu a ost.
Predstav si nový počítač.
Tiež nevie nič a jeho kapacita pamäte určuje, čo všetko si zapamätá a čo bude vedieť.
Jeho čidlá a senzory mu pomáhajú a môže vidieť aj počuť.
Ak však dáš počítač do hlavy umelej bytosti humanoidného tvaru, ktorá bude mať aj hmat, aj čuch a ostatné zmysly a bude hýbať končatinami a prstami, tak ho nemusíš rozoznať od človeka, ktorému v žilách prúdi krv.


