Kubánci majú šťastie, že žijú v Karibiku a nie na Sibíri.
Čo majú robiť tí Kubánci, ktorí chcú Mercedes a chcú sami niečo tvoriť a vyrábať?
Musia emigrovať a realizovať sa inde.
To je ale problém nedokonalosti systému, že nemyslí aj na nich.
Vždy tam bude rozpor medzi teóriou a reálnym socíkom.
Neprispôsobivých nevie preargumentovať, musí ich zo spoločnosti vylúčiť.
A logicky vzaté, prečo by mali v akejkoľvek spoločnosti Castrovci, ako dediční monarchovia, vládnuť do smrti?
A udrží po ich smrti socializmus na Kube vôľa ľudu, alebo kombinácia manipulácie a sily?
To sa čoskoro dozvieme.
To je ako v USA od r. 1990: Bush, Clinton, Bush, Obama, teraz opäť Hillary Clinton a uchádzal sa aj J. Bush.
Aj Juncker vládol 19 rokov, o kráľovských rodinách ani nehovorím...

