Trápne.
Danko nepočítal... Prečo? Pretože je totálne sprostý a rovnako hlúpi sú aj jeho voliči. Ako svojho času povedal Zeman (keď bol zrovna triezvy)... "Takmer polovina českého národa jsou jen jednodušší hlupáci". A o Slovákoch to platí rovnako. No...čo už..
Normálne som sa rozplakal od dojatia. Chudák princezná. Toľké nešťastie, ktoré tam zažila.
Normálne som sa rozplakal od dojatia. Prepáč, musím končiť. Idem si vymeniť uteráky a možno aj plienku.
Chvalabohu za demokraciu, presne ako píše. Vďaka nej môže prezidentka Huliaka odmietnuť a vďaka nej sa môžu všetci, ktorí s takýmto týpkom majú problém ozvať a vyjadriť sa. Vďaka demokracii tu nerozhoduje akási Očová (ktorá zhorela a len krčma tam ostala), ale väčšina ľudí tejto krajiny.
"Huliak je v Očovej mimoriadne obľúbený. Miestni nechápu, prečo s ním má niekto problém". "Putin je v Rusku mimoriadne obľúbený. Miestni nechápu, prečo s ním má niekto problém". "Orbán je v Maďarsku mimoriadne obľúbený. Miestni nechápu, prečo s ním má niekto problém". "Hamas je v Palestíne mimoriadne obľúbený. Miestni nechápu, prečo s ním má niekto problém".....
To máš pravdu. Tuposť, povýšenosť a rozpínavosť Ruska a ruských mužikov to naozaj nezmení.
Máš (v podstate) pravdu. A...? Čo s tým? Celá ta časť ohľadom prezidenta a vlády je napísaná nejasne. Nejasne stanovené kritéria pre prezidenta, pre premiéra a pre ministrov. A dopadne to tak, že to samozrejme nakoniec dostane do rúk tá banda vycivených spuchnutých "úctyhodných" ústavných sudcov, ktorá tam iba sedí a "rieši" nekonečne dlho prípady, ktoré do jednej(!!) minúty od boku vyrieši študent práva kdesi na chodbe, keď ho stretneš a opýtaš sa. V podstate to ale zrejme bude musieť vybaviť Fico "priateľským dohovorom" s kapitáňom, ktorý jednoducho Očovského baču vymení.
Ale no ukľudni sa, ty monarcha. Keď ti (nám) to nevyhovuje, máš(máme) možnosť zvoliť si taký parlament, o takom zložení, že presadí jasne stanovené kritéria pre prezidenta, pre premiéra a pre ministrov. A nie takéto nič nehovoriace, nejasné a nezrozumiteľné odseky zákona. Tá banda vycivených spuchnutých "úctyhodných" ústavných sudcov tam iba sedí a "riešia" nekonečne dlho prípady, ktoré do jednej(!!) minúty od boku vyrieši študent práv kdesi na chodbe, keď ho stretneš a opýtaš sa.
A Očovský bača? Pokiaľ viem tak "iba" na výkon poslanca Národnej rady. Na ministra istotne nie.
Pán "odborník" Lenč akosi zabudol, že... článok 102/g (Ústavy SR) Prezident vymenúva(ale nemusí) a odvoláva predsedu a ostatných členov vlády Slovenskej republiky, poveruje ich(ale nemusí) riadením ministerstiev. Áno, ale článok 101/1 tiež upresňuje, že.. Prezident reprezentuje Slovenskú republiku navonok i dovnútra a "svojím rozhodovaním zabezpečuje riadny chod ústavných orgánov."(!!!!) Prezident vykonáva svoj úrad podľa svojho svedomia(!!) a presvedčenia a nie je viazaný príkazmi!!! ...no a prezidentka jednoducho usúdila(podľa svojho svedomia a presvedčenia), že Očovský bača nebude "zabezpečovať riadny chod jemu zvereného ústavného orgánu". A teraz, "vážení a ctihodní" ústavní právnici buďte múdri...
Nemávaš občas nejaké záchvaty? Mal by si s tým niečo urýchlene robiť. Môže to byť nebezpečné. Pre teba aj tvoje okolie.
Článok 102/g (Ústavy SR) Prezident vymenúva(!) a odvoláva predsedu a ostatných členov vlády Slovenskej republiky, poveruje ich riadením ministerstiev(!). Áno, ale článok 101/1 tiež upresňuje, že.. Prezident reprezentuje Slovenskú republiku navonok i dovnútra a "svojím rozhodovaním zabezpečuje riadny chod ústavných orgánov."(!!!!) Prezident vykonáva svoj úrad podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie je viazaný príkazmi!!! ...no a prezidentka jednoducho usúdila(podľa svojho svedomia a presvedčenia), že Očovský bača nebude "zabezpečovať riadny chod jemu zvereného ústavného orgánu". Amen!!!
"erudovaný odborník"... normálne mi zabehlo
"Slovenská národná strana je koaličným(!!) partnerom a má plné právo(!!) konať v personálnej oblasti,“ potvrdila hovorkyňa SNS. A to je akože čo, tá koaličná zmluva a koaličný partner? Pani hovorkyňa a pán kapitáň? To je iba interný dohovor troch ujov kdesi v krčme u piva. Nemá to žiadnu(!!!!) právnu cenu!!! Aspoň toto, by mohol vedieť, pán "právnik - plagiátor" a pán (teda skôr súdruh) "kapitáň - plagiátor". Očovskému bačovi totiž nikto(!!) nezabraňuje vykonávať jeho funkciu poslanca, na ktorú bol (žiaľbohu) zvolený. Ale nikto ho nezvolil na pozíciu ministra, čo má naopak plné právo posúdiť pani prezidentka (chválabohu).
Môže sa zobudiť aj Žilina, nie iba Žilinka, aj tak s tým nič nespraví a konečne utrie hubu aj on.
"Ľudia ma úpenlivo(!!) prosili, aby som zabránil teroru(!!), ktorý tu pácha prezidentka a jej partner formou mimovládok. Slovák som a Slovák budem a nedopustím, aby Brusel kradol naše lesy a náš vidiek. Na Stráž!!"...Očová zhorela, len krčma zostala...
Trafil si sa...Perésova vláda dala do opatrení aj tento bod (ja som ho vynechal, bolo by to veľmi rozťahané). Zameranie sa na skvalitnenie školstva. Ako prvé bolo zrušenie "neúspešných" nerentabilných škôl a skvalitnenie výučby a celého procesu na vybraných Univerzitách so zameraním na...to čo som popísal hore... (čipy, výrobky s vysokou pridanou hodnotou, poľnohospodárstvo...) Takže tak. Mali to podobne ako u nás. My tu dnes máme neskutočné obludária, od sociálnych, politológov, bezpečnostných manažérov, masmediálnej komunikácie, verejnej správy ...hrôza.
Odporúčame