Hysteria s medvedmi tu vznikla po hadkach politikov a snahe nudiacich sa novinarov napisat nieco šokujúce. 99,9% pripadov opisanych pripadov tzv "napadnutia" vzniklo tak, ze niekto videl medveda z velkej dialky ako odchadzal prec, ale aby bol zaujimavy tak to opisal tak, "ze bol napadnuty". Potom uz stacilo, ze v panike bezal prec a cez kroviska si podriapal ksicht. A uz mali o com pisat. Vcera bol znamy pri Kosiciach na hubach a v dialke uvidel vlka, ktory ked ho zbadal, tak sa otocil a bezal prec. Stacilo aby to opisal, ze " hnusny vlk ho brutalne napadol" a on sa na poslednu chvilu zachranil a uz by sme mali pre novinarov a hlupych politikov dalsiu famu na svete.


