Parazitovat na spolocnosti nie protiustavne?
Parazitovat na spolocnosti nie protiustavne?
V otazke rozdelenia spolocneho statu som za jedno s pani Klausovou
To ci jej manzel pozorne pocuval - natiska sa otazka koho. Jeho "kuponova privatizacia" bola najvacsi podvod na ludoch a doteraz su s jeho reformou problemy. Slo najvacsiu svetovu kradez statneho vlastnictva do ruk cudzieho kapitalu.
EU potrebuje ukrajinske trhy. Dopadnu tak ako Slovensko, kde vsetko vlastni zahranicny kapital. A ten sa chova ako za stredoveku v case nevolnictva. Vytvara sa armada nezamestnanych a tym tlak na zamestancov. Podobne ako za nevolnictva musime pracovat za tretinu z vytvorenej hodnoty Slovakmi a tak nam unika cca 8 miliard eur nami vytvorenej hodnoty. Nase vlady sa musia klanat zahranicnemu kapitalu, aby neodisiel(vid Fico a US-steel). Zdevastovane polnohospodarstvo. Korupcia na urovni EU ked dotuje sukromne polnohospodarske firmy. Nasi politici predali banky, poistovne, energetiku atd. vsetko firmy, ktore nepotrebovali zahranicne trhy(Dzurinda, Miklos). Unika na cca 4 miliardy eur z predanych zlatych nosnic. Politici su Judasi- Demes a MVO su financovane zahranicnym kapitalom. Toto vas caka ukrajinci. Uplatnuje sa scenar oranzovej revolucie. Chyba nejaky mrtvy a ak nebude tak sa mediami vyrobi(vid 17.11.1989). Ukrajinci - EU nie je charita - je to kolonizator!
Na Slovensku je 85% obyvatelov s priemernym, podpriemernym platom a dochodcovia cize naprosta vacsina. Z platu sa dan zraza okamzite. Dochodcovia plnia SR minimalne jednou patinou z dochodku. Zivnostnici, resp. mali podnikatelia nemeju take ulavy ako cudzi kapital. Pytam sa kde, resp. kto je ten nositel uniku dani? Cudzi kapital pyta odpustenie dani, resp. este dotacie. Statny rozpocet plni ta naprosta vacsina a cestni domaci podnikatelia. Cudzi kapital si zo Slovenska odnasa cca 12 miliard eur. Vlastny kapital nam nasi exeleni politici predali alebo spludrovali. Stat riadi cudzi kapital a ten ma pramaly zaujem plnit nas stat. rozpocet. Politici ziadaju reformy, pytam sa aka to ma byt reforma a pre koho? Na Slovensku mame najnizsie zarobky v eurozone. Aby cudzi kapital neodisiel mame robit ako nevolnici? Chce to aby tvorca hodnot dostal adekvatny podiel na vytvorenej hodnote. V ekonomikach kde sa tomu priblizuju nema stat tolko problemov svyberom dani pre plnenia svojich funcii.
EU potrebuje ukrajinske trhy. Dopadnu tak ako Slovensko, kde vsetko vlastni zahranicny kapital. A ten sa chova ako za stredoveku v case nevolnictva. Vytvara sa armada nezamestnanych a tym tlak na zamestancov. Podobne ako za nevolnictva musime pracovat za tretinu z vytvorenej hodnoty Slovakmi a tak nam unika cca 8 miliard eur nami vytvorenej hodnoty. Nase vlady sa musia klanat zahranicnemu kapitalu, aby neodisiel(vid Fico a US-steel). Zdevastovane polnohospodarstvo. Korupcia na urovni EU ked dotuje sukromne polnohospodarske firmy. Nasi politici predali banky, poistovne, energetiku atd. vsetko firmy, ktore nepotrebovali zahranicne trhy(Dzurinda, Miklos). Unika na cca 4 miliardy eur z predanych zlatych nosnic. Politici su Judasi- Demes a MVO su financovane zahranicnym kapitalom. Toto vas caka ukrajinci. Uplatnuje sa scenar oranzovej revolucie. Chyba nejaky mrtvy a ak nebude tak sa mediami vyrobi(vid 17.11.1989). Ukrajinci - EU nie je charita - je to kolonizator!
Mozno bude chodit do Bruselu tryskacom.
Preco nezrusili velvyslanectvo v Cesku? Zda sa, ze vlezeni Cechom .... sa prekonavame. Z radii, televizii je prevaha ceskych piesni. Vela vrcholoveho managementu v zahranicnych podnikoch hovori cescinou.
Moze sa nam stat,ako za prvej republiky, ze ked sa bude hlasit na vyhodnejsie miesto odpovedou bude "nelze vyhovieti".
Na Slovensku je 85% obyvatelov s priemernym, podpriemernym platom a dochodcovia cize naprosta vacsina. Z platu sa dan zraza okamzite. Dochodcovia plnia SR minimalne jednou patinou z dochodku. Zivnostnici, resp. mali podnikatelia nemeju take ulavy ako cudzi kapital. Pytam sa kde, resp. kto je ten nositel uniku dani? Cudzi kapital pyta odpustenie dani, resp. este dotacie. Statny rozpocet plni ta naprosta vacsina a cestni domaci podnikatelia. Cudzi kapital si zo Slovenska odnasa cca 12 miliard eur. Vlastny kapital nam nasi exeleni politici predali alebo spludrovali. Stat riadi cudzi kapital a ten ma pramaly zaujem plnit nas stat. rozpocet. Politici ziadaju reformy, pytam sa aka to ma byt reforma a pre koho? Na Slovensku mame najnizsie zarobky v eurozone. Aby cudzi kapital neodisiel mame robit ako nevolnici? Chce to aby tvorca hodnot dostal adekvatny podiel na vytvorenej hodnote. V ekonomikach kde sa tomu priblizuju nema stat tolko problemov svyberom dani pre plnenia svojich funcii.
Demokracia je vlada vacsiny. Ludia na Ukrajine si zvolili vladu, prezidenta. To ked opozicia nedostala patricny pocet hlasov aby vladla treba robit manifestacie a ma tiect krv. Ako by takuto situaciu riesili v USA?
Ked sa stat miesa do trhu dopada to zvycajne zle. Preco potom musime dotovat firmy, aby ostali na Slovensku a cudzie firmy sa tomu nebrania? . Je na skodu veci, ze na Slovensku neoliberáli neprestajne argumentovali, že štát je najhorší hospodár, a tak na Slovensku sa sprivatizovali nielen všetky banky, ale aj "zlaté nosnice“ medzi štátnymi firmami. Navyše niektoré z týchto prosperujúcich firiem sprivatizovali štátom kontrolované spoločnosti západných krajín. Tam je predsa bežným javom, že popri súkromných existujú aj silné štátne podniky, pravda, so štandardným tvrdým manažérskym režimom. Ako je možné, že existujú na svete štáty, kde je takmer nulová korupcia, existuje veľké prerozdeľovanie a tie štáty sú na čele konkurencieschopnosti? Nie štát je zlý hospodár, ale tí, čo konkrétne realizujú funkcie štátu, č. Cudzi kapital ano ale bez koristenia na prirode a trhu prace. Dobrym prikladom bol kapitalista Bata. Ono by to slo len ten kapitalizmus by mal byt spravodlivy a moralny.
EU dotuje svojich farmarov az do vysky 90% nakladov na vyrobu potravin. V zmysle horeuvedeneho ide o najvacsiu deformaciu trhu a likvidaciu vyrobcov potravin, ktori takuto dotaciu nedostavaju. Na Slovensku sme mali velke polnohospodarske podniky(zamestnavali desatisice ludi priamo doma), mali sme vlastnikov pody, vyspele vzdelane riadiace kadre, vyskumne ustavy, lacnu pracovnu silu. Mohli sme vyrabat kvalitne potraviny a uspesne konkurova zapadnym farmarom. Uvedene dotacie nase polnohospodarstvo znicili aj nezmyselnymi nariadeniami a obmedzovaniami z EU(pocty dojnic, prasiat, produkcie cukrovej repy, vymery vinic atd.). . Dosledok statisice nezamestnanych, dovoz nekvalitnych potravin, dnes vyrabame cca 40% potravin, predavame podu,l To trhove hospodarstvo je niekedy falosne, korupcne a to na vrcholovej urovni EU. Kostrou nasho polnohospodarstva mohlol byt prechod JRD na novy princip riadenia a rodine farmy ako dopolnok. Zahumienky, zahradky, a chaluparcenie by bolo spestrenim.
Skoro kazda fabrika mala uciliste. To bolo za sociku a to bolo treba zlikvidovat lebo pani zamestnavatelia by mali mensi zisk. Vzorom, pani zamestnavatelia, by mal byt pre vas kapitalista Bata.
Suhlas. A to nasi liberali kricia, ze nebude mat kto pracovat na dochodcov. Problem je v tom, ze profit z vyssej produktivity a novych technologii berie mala skupina ludi sveta v pomere 95:5 v prospech svetoveho kapitalu.
Nezamestnanost je zakladnou axiomou fungovania kapitalizmu. Cim vyssia nezamestnanost tym je umoznene vyssie koristenie na trhu prace. Na Slovensku vladne cudzi kapital a ten nema zaujem znizovat nezamestnanost. Skor naopak sikanuje nase vlady, ze oddide. Je to aj dosledok, vsetko sprivatizovat.Stat nema zdroje, nema vlastny kapital, aby vplyval na vysku nezamestanosti. Zo Slovenska odchacha cca 12 miliard eru z titulu privatizacie zlatych nosnic a z titulu, ze tvorca hodnot nesostava adekvatny podiel na vytvorenej hodnote. To si uvedomuju aj u nasich juznych susedov, ked MMF posielaju k certu, ked sa snazia o vytvorenie vlastneho kapitalu, zveladenie polnohospodarstva, zdanenie tych co bohatnu na biede.
Svetovy kapital preto hrozi sankciami.A ignoruje, vratane nasich judaskych politikov z celeho spektra farieb, vid citat z clanku:"Ešte podstatnejšie je, že zamestnanosť je základné ľudské právo, a táto zásada bola zakotvená v Charte Organizácie spojených národov v roku 1945,"
Kto tu med kupil? Urcite vedel jej povod a aj kto ju predaval. Zlodej je ten kto kradol ale aj ten co kupil.
EU potrebuje ukrajinske trhy. Dopadnu tak ako Slovensko, kde vsetko vlastni zahranicny kapital. A ten sa chova ako za stredoveku v case nevolnictva. Vytvara sa armada nezamestnanych a tym tlak na zamestancov. Podobne ako za nevolnictva musime pracovat za tretinu z vytvorenej hodnoty Slovakmi a tak nam unika cca 8 miliard eur nami vytvorenej hodnoty. Nase vlady sa musia klanat zahranicnemu kapitalu, aby neodisiel(vid Fico a US-steel). Zdevastovane polnohospodarstvo. Korupcia na urovni EU ked dotuje sukromne polnohospodarske firmy. Nasi politici predali banky, poistovne, energetiku atd. vsetko firmy, ktore nepotrebovali zahranicne trhy(Dzurinda, Miklos). Unika na cca 4 miliardy eur z predanych zlatych nosnic. Politici su Judasi- Demes a MVO su financovane zahranicnym kapitalom. Toto vas caka ukrajinci. Uplatnuje sa scenar oranzovej revolucie. Chyba nejaky mrtvy a ak nebude tak sa mediami vyrobi(vid 17.11.1989). Ukrajinci - EU nie je charita - je to kolonizator!
Tam kde je EU dnes. Takych 15 milard dolarov by sa zislo. Pokial sa jedna o Tymosenkovu, je chuda, za 22 milionov dolarov dostala 7 rokov. Mat tak ukrajinskeho prokuratora tak ti nasi politici co predali, splundrovali ekonomiku Slovenskar v deiatkach miliard eur dostali by dozivotie.
Česko-slovenské vzťahy v období politickej transformácie - Listy
http://www.listy.cz › Archiv › 2010 › Číslo 2
Otázka, samozrejme, môže znieť aj takto – ak toto všetko je pravda, načo bolo dobré ... štátu a tým aj o ústavnom rámci novodefinovaného spolužitia v rokoch 1990–1992. ... Ako vnímali Česi a Slováci stav svojich vzájomných vzťahov v rámci ... 10 rokoch už nie 61 %, ale iba 39 % si myslelo, že Slováci doplácali na Čechov, ...
Kolko mas rokov?
To co uvadzam o hadkach bolo na dennom poriadku. Pozri dennu tlac z rokov 1990 - 1992. Ale v poriadku - dnes o tom nie je potrebne polemizovat a toboz sa hadat.
Ani ja nepojdem. Co by som tam robil. "aj tak je kysele" povedala liska v Ezopovej bajke ked nemohla dosiahnut strapec hrozna.
Odporúčame